PDA

Zobacz pełną wersję : Mentniejąca woda u żółwia czerwonolicego!!!



ICE91
16-09-2013, 12:05
Witam

Mam mały problem z moim żółwiem ,a bardziej z wodą, bo od pewnego czasu po wymianie wody ,woda mentnieje. Mam filtr gąbkowy i leje "Turtle Clean" I nie wiem o co chodzi?? POMOCY!!!!

Pozdrawiam

Jędrek
16-09-2013, 12:54
Raz, przy wymianie poruszasz (chyba) wodę i muł gromadzący się w różnych zakątkach.
Po drugie primo, ktoś pisał, że po wlaniu świeżej wody szybciutko rozwijają się pierwotniaki, które dość szybko giną.
Jeśli woda robi się mętna natychmiast po wlaniu-stawiam na powód pierwszy, jeśli szczyt zmętnienia jest po kilku godzinach i zanika w następnych kilka- drugi.
Może być powód trzeci, ale go nie znam.
Jeśli jescze nie czytałeś o utrzymaniu filtra, to poszukaj o cyklu azotowym.

Wojtas501
16-09-2013, 15:13
Zwróć uwagę na to czy woda śmierdzi. Napisz dokładniej po jakim czasie woda mętnieje. Ja w moim akwaterrarium nigdy nie wymieniam całkowicie wody. Zawsze zostawiam część starej i ani razu nie miałem mętnej wody.

BRAKUS
16-09-2013, 16:52
z tego co wiem i zaaobserwowałem to czerwonolice nie lubią czyściutko krystalicznej wody więc specjalnie ją brudzą kwasem moczowym i to jest napewno ta przyczyna

Jędrek
17-09-2013, 03:23
Coś jest na rzeczy. Mój bardzo często po wymianie wody (wymieniam część, ze względu n bakterie nitrifikacyjne i stabilność warunków) od razu robi sobie kupę do w miarę czystej wody. Ale ja się na to nie zgadzam i jeśli zauważę, wyciągam wężykiem (wężykiem, panie majster?). Przy dobrym filtrowaniu ma małe szanse żyć w brudnej wodzie. A mętność w akwa to chyba co innego niż mętność wody w naturze(?).

Jojek
17-09-2013, 11:26
taaa... a mężczyźni nie lubią czystych koszul i dlatego się tak pocą.

krist
17-09-2013, 15:54
taa....... to było dobre.... hehehehe

woda mętnieje bo filtr już nie wydala, gadzina podrosła i robi więcej siku i kupki do wody a same oczyszczanie wody mechanicznie i biologicznie nie wystarcza.......... wieksza ilość wody i dużo roslin może troche pomóc....

Jojek
18-09-2013, 09:11
W przypadku ICE91 uważam, tak jak Jędrek, że powodem mętnienia świeżej wody są pierwotniaki. Aby tego uniknąć trzeba podmieniać wodę mniejszymi porcjami. Ale ja cały czas o tym mówię i jakoś mało kto mnie słucha.

Jędrek
18-09-2013, 09:48
A przy okazji, czy takie pierwotniaki szkodzą? Ameby chyba nie uswiadczysz, a inne?

ICE91
18-09-2013, 13:24
Woda mentnieje po 2-3 dniach i śmierdzi. Zaraz po wymianie nie śmierdzi i jest w porządku!! Ostatnio wode wymienialem w sobote i jak narazie jest czysta!! Dziwne . Może powinienem zmienić filtr na lepszy??

krist
18-09-2013, 15:34
u mnie jak z początku wymieniałem całą wodę to faktycznie po 1-2 dniach robiła się mętna ale po następnych kilku dniach wszystko wracało do normy, teraz oczywiście max. wymieniam jednorazowo 2/3 wody.

Jędrek
18-09-2013, 15:37
A wymieniasz na wodę odstaną, nie płuczesz filtra czasami?

42d3e78f26a4b20d412==