PDA

Zobacz pełną wersję : Czy żółwie ziewają???



eF
21-09-2013, 05:18
Czołem, mam (od 2 miesiący) dorosłego czerwonolicego żółwia. Ostatnio zauważyłem, że mocno otwiera paszczę i "ziewa" Tak mi się wydaje, że ziewa. Tylko co mu z ziewania pod wodą??? Wcześniej tego nie robił. Nad wodą też " ziewa". Nie wiem czy to normalne czy może coś znaczy? dzięki za info.

MataManX
21-09-2013, 05:44
Jeśli żółw podczas oddychania musi otwierać paszczę i wydaje przy tym świszczący dźwięk prawie na pewno jest to obiaw choroby układu oddechowego. Może być to jednak odruch lub jakieś typowe zachowanie żółwia. np mój często kłapie paszczą jakby coś łapał w powietrzu ale robi to tylko na lądzie i nie w czasie oddychania.

mierob
21-09-2013, 10:58
Cześć!
Ja też od niedawna mam czerwonolicego (od sierpnia 2003 r.). Ale mogę Ci powiedzieć, że on ziewa i robi to kapitalnie. Na początku też nie sądziłem, że to możliwe, ale tak jest. Jeszcze wiele Cię u niego rozbawi, np. jak będzie leżakował i płetwy wyciągnie jak długie!

Yola
21-09-2013, 13:17
Moja żółwica też ma takie odruchy :)) i ma już je 4 lata więc to raczej normalne :))

Dzieki wszystkim za pomoc z roślinkami ale wciaż nic na nią nie działa - coż ... bedzie jeść dalej biorept i może kiedyś znów spróbuje :))
Za to perfekcyjnie wyhodowałam sobie w akwarium larwy komarów przyniesione w tych roślinkach. Ale dziś już był robiony generalny porządek :)

krist
21-09-2013, 14:26
moje i pod wodą ziewają... :-)

marix
23-09-2013, 03:21
lubia sobie ziewac!
niepokojace stzaje sie to wtedy, gdy otwieraniu pyszczka towarzysza jakies dzwieki...

Wojciaszek
04-10-2013, 10:48
To jest całkiem normalne :)
Moje też sobie czasami ziewają.
Najczęśćiej rano, albo wieczorem.

42d3e78f26a4b20d412==