PDA

Zobacz pełną wersję : Zła dola zólwii



hanzel
21-09-2013, 13:56
Dzisiaj bedac u babci wstapiłem do pobliskiego sklepu zoologicznego zobaczyc jak sie maja zólwie i inne gadzinki. To co tam zobaczyłem, to normalnie Czeczenia:(
Dwa zołwie (jeden Grecki, drugi Stepowy) kazdy w terra 30/30, a oba zółwie prawie po 13 cm karapaksu, za podłoze słuzyłą im zaprawa tynkarska i z 3 mm żwiru. Naswietlane zwykła zarówka:(
Straszne, a w dodadku jak pokarm słuzyły im stare zczerniałe liscie sałaty.
Pancerze obu zołwi były lekko powykrecane:(
Miły własciciel chciał je sprzedac po 100 i 60 zł, mylac jednoczesnie Stepowego z Greckim
Poprostu żenada
Dlaczego nie ma instytucji ktore zajmuja sie sprawdzaniem warunków zycia stworzen sprzedawanych w sklepach zoologicznych??
Az za przeproszeniem zal dupe sciska

M.I.R.A.S.
21-09-2013, 14:05
W ktorym sklepie?

MataManX
21-09-2013, 14:34
Nie ma i nie będzie. Prawdziwe nieszczescia dzieją się u nas. A tym czasem panowie od ochrony zwierząt czasem złapią na granicy kolesia z dwoma gekonami i ptasznikiem albo popsioczom na forum i ogłaszają gigantyczną wprost obławę ale nic nie robią żeby polepszyć byt w instytucjach na któe powinni mieć wpływ. Jedyne co my możemy zrobić to próbować edukować właścicieli oraz kupujących ale przede wszystkim nie kupować w takich sklepach.

hanzel
22-09-2013, 03:00
To jest sklep na Świetopełka. Jak sie jedzie trasa 40-stki (Okręzna-Bielawy-Okręzna) przystanek Świetopełka. Niedaleko tego stadionu na Świetopełka sa takie pawilony widac je z przystanku, schodzi sie schodami do piwnicy, taki sklep zoologiczno-wedkarski. Zapytam sie kuzyna o dokładny adres i nazwe to wtedy napisze.

Qrcze czy nie mozna zrobic w necie jakiejs listy na której by sie znalazły te sklepy??
Przecież nie wykupimy tych wszystkich zwierzat i w dodatku damy zarobic tym katom bo nie wiem jak to inaczej mozna nazwac:(

hanzel
22-09-2013, 03:22
Sklep jest zaznaczony zóltym kółkiem z czarnym krzyzykiem.
Niebieskie linie to autobus, czerwone tramwaj.

Luiska
22-09-2013, 05:21
To jest naprawdę głupota ludzi oni są bezmyslni i okrótni, ja bym najchętniej zamkła ich tak samo jak te żółwiki biedne w klatce gdzie by sie nie mogli ruszac bez jedzenia tylko wode bym polozyla noi 1 cienka farelke a na dworze mroz -20 stopni. Ale gadanie nic nie pomoże najlepiej byloby zglosic to do jakiejs fundacji ktora zajmuje sie ochrona zwierzat w karzdym miescie powinnoe byc cos takiego. Zlikwiduja sklep a żółwie pojda na kwarantanne a potem do zoo.

marix
23-09-2013, 03:24
problem bierze sie z wygodnictwa polskich quasipolicji, np. sanepidu czy inspekcji handlowej. specjalizuja sie w wyjasnianiu, dlaczego nic nie robia. sa jednak niezbedni, zeby pobierac swoje pensyjki.

42d3e78f26a4b20d412==