PDA

Zobacz pełną wersję : śpi na wyspie



Marinero
22-09-2013, 14:53
Witam wszystkich, wiem że podobna tematyka była tu już poruszana ale mój problem jest chyba dość nietypowy, a więc do rzeczy :
od paru dni mój Tuptuś sypia nie w wodzie a na części lądowej, w ciągu dnia trochę pływa trochę się wygrzewa i jest wszystko w porządku, natomiast jak gaśnie mu światło(światlówka hagena+lampa do wygrzewania) wychodzi na wyspę i tam zasypia do rana.Zawsze spał w wodzie od czasu do czasu wychylając głowę.Czy ktoś z Was wie o co może mu chodzić, bardzo proszę o wypowiedzenie się na ten temat.

krist
22-09-2013, 16:02
gadziny mją swoje zdanie i upodobania, moje tez spią na wysepce, jeśli jest zdrowy i ruchliwy nie przejmowałbym się tym.... generalnie powinien spac pod wodą ale jak nie chce....

marioh
22-09-2013, 23:27
Zgadzam sie z krist-em,ze powinien jednak spac w wodzie chociaz jednej z moich samic tez czasami zdarza sie zasnac na wyspie (lecz to nie to samo co u ciebie).To racja,ze kazdy zolw ma swoje upodobania i wlasnie moze twoj manifestuje w ten sposob fakt iz wlanczasz mu swiatlo lub swietlowke (przypuszczenia) w momencie gdy wychodzi na wyspe - przyzwyczail sie do tego jak "do proszenia o jedzonko".Ja na twoim miejscu sprawdzilbym temperature wody (inny termometr) i jezeli jest wszystko ok. obnizylbym ja na noc. Lecz z drugiej strony moze tak mu poprostu jest lepiej - kazda istota moze zmienic swoje upodobania.
Pozdrawiam.

piotr
23-09-2013, 04:33
jaką masz temperaturę w ciągu dnia pod lampką? może za gorąco?

P.

Jędrek
23-09-2013, 11:44
Dawno temu (dawniej niż w zeszły piatek, ale może z rok temu) ktos wyraził opinię, że żółw śpi na lądzie jeżeli czuje się bezpiecznie. Może.

marioh
23-09-2013, 13:25
Napewno jezeli zasypia na ladzie to jest oznaka,ze czuje sie bezpiecznie,lecz w tym wypadku sytuacja jest troszke inna - Marinero napisal,ze on wychodzi spac na ta wyspe po wylaczeniu wszelkiego oswietlenia,a to juz jest napewno dziwne.

Marinero
23-09-2013, 16:01
Dziękuję za podzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat, co do temperatury pod lampą szczerze mówiąc nigdy wcześniej nie mierzyłem, ale z zachowania żółwika zawsze wyglądało że mu pasuje.Poczekam jeszcze trochę może to faktycznie jakiś jego chwilowy wybryk, zobaczymy.Jakby coś się jeszcze komuś przypomniało chętnie przeczytam.

Yola
25-09-2013, 04:50
Moja też sypia czasami na wyspie ... zależy od dnia i chyba jej nastawienia :) Mysle, że to nic nietypowego - ma takie "widzi mi się" to niech śpi gdzie chce :)

Enola
05-10-2013, 04:59
Moja czesto zasypia na wsypie pod lapa. Kiedy gasze lampe na noc to czasami lezy tam az do rana nawet jak lampa jest zgaszona. Bywaja takie okresy ze przez kilka dni nie wchodzi do wody. Czy to normalne?

42d3e78f26a4b20d412==