PDA

Zobacz pełną wersję : Pojawiające się "robaki"



Edi
23-09-2013, 02:16
Witam
Za każdym razem,kiedy kupię korę i wysypię ją do terrarium,nie mija 2-3 tygodnie,może niekiedy troszkę więcej-ale zawsze pojawiają się "robaki".Nigdy takiej kory nie prażyłem(ale ostatnio nie jest to polecane),za to suszyłem co i tak nic nie dało.Niezależnie czy kore bezpośrednio z worka,czy przesuszoną tydzień dałem do terrarium,problem się pojawiał.Zrobiłem ostatnio zdjęcia tych "robaków",chciałem je załączyć na forum jednak niebardzo mi to wychodzi..
Przybliżony wygląd "robaków":malutkie,bardzo ruchliwe,przy ich podrażnieniu skaczą.Brak skrzydeł.Ciało wydłużone,połyskujące,nieco wypukłe(nieznacznie),dwie czułki.Zauważyłem również,że pojawiły się muszki.
Ponieważ raczej problemu nie da się wyeliminować,chciałbym raczej zapytać,czy mogą one zagrażać w jakiś sposób żółwiom(stepowym)?Jeśli byłby ktoś zainteresowany,zdjęcia ich mogę przesłać na maila.Za pomoc byłbym bardzo wdzięczny.
Przy okazji chciałbym zapytać tych,którzy korę stosują a problemu takiego nie mięli: jaką korę kupujecie?(chodzi mi o nazwę).
Pozdrawiam

dr1zzt
23-09-2013, 06:17
Skoczogonki. Bylo o tym 1000 razy.
Sa pozyteczne, pelnia role "sluzby sanitarnej" w terrarium, zywia sie odpadkami.

hanzel
23-09-2013, 09:43
mogłbys mi przesłac zdjecia na maila

hanzel-man@o2.pl

nieznam sie na tych robaczkach ale jezeli skacza to moga byc skoczogonki ( pisano juz o tym na forum), sam ich jeszcze nie widziałem wiec jezeli nie sprawi ci to problemu to wyslij mi foto

Z góry wielkie dzieki

Edi
23-09-2013, 12:01
Witam
Zdjęcia przesłałem.
W takim razie,jeżeli są to skoczogonki to jestem spokojny.
Pozdrawiam

koleś
23-09-2013, 12:03
A te muszki to ziemiórki

musia_k
25-09-2013, 04:27
hejki! widziałam te "robaczki" w sklepie w opakowaniu z korą i troche mnie odstraszyly ... nie wiem czy w Krakowie jest w sklepach zoo kora firmy -> zoo-market ( z Wawy) -> w tej nie ma robaczków :-) przesusza sie niestety jak każda, ale nadrabiam to spryskując sciany terra, albo bezpośrednio podłoże
pozdrawiam
Pati

42d3e78f26a4b20d412==