PDA

Zobacz pełną wersję : czy moge polaczyc



kuba_kb
23-09-2013, 12:56
mam 3 żółwie z czego mam problem z dwoma dość dużymi (zdaje mi sie że to samce) kiedyś były razem i sie gryzły wiec je odzielilismy teraz mam w osobnych akwariach
1 czy moge je dać do jednego na zime potem wpuszcze je do stawiku
2 czy sie nie beda gryzły



Z GÓRY DZIĘKUJE

marioh
23-09-2013, 13:44
Z tego co kojarze to sa to czerwonolice,ale reki bym sobie nie dal obciac.Napisz ,czy to jest tak jak mysle i jakie one maja rozmiary.Co do plci gadzinek jezeli sa "dosc duze" to poprostu zwroc uwage na pazury(samce maja bardzo dlugie),oraz na grubosc i wielkosc ogona - znowu samce maja wieksze i grubsze.Moge dodac,ze mialem taki sam problem tylko,ze u mnie byla duza roznica wzrostu miedzy nimi.
Pozdrawiam.

kuba_kb
24-09-2013, 13:55
a rozmiary od kad do kad
skorupe razem z głowa i ogonem??????

igck
24-09-2013, 14:00
podaje się rozmiary karapaksu (górna część skorupy) lub plastronu (dolna część skorupy [według mnie łatwiej zmierzyć:)]).

kuba_kb
26-09-2013, 02:56
zmieniłem plany poniewaz akwa na dworze pękły (jedno troche dawniej i troche słabo drugie jakos ostatnio i troche mocniej a były w ok7 stopniach C) postanowiłem je juz odrazu włożyc do stawiku żeby zimowały
sa to 2 żółwie czerwonolice i maja ok. od 12cm. do 13cm. długości plastronu (to jest dolna część skorupy ta żółta?? [sa to duże żółwie w poruwnaniu do innych?? ile maja lat nie wiem ale wiecej niz ok 6?? a ile powinny miec w takim wzroście??])
sa to samce

MOGE JE DAC RAZEM DO STAWIKU JEZELI SIĘ GRYZŁY


=!=!=!= Z GóRY dZiĘkUJE =!=!=!=

dr Robert
26-09-2013, 03:13
Nie bardzo rozumiem, od razu z ciepłego terrarium domowego do stawiku na zimę? Bez przygotowania do zimowania ?

kuba_kb
26-09-2013, 07:09
AJE JA MAM TR 2 ŻÓŁWIE NA DWORZE W MIEJSCU GDZIE JEST OK 7 STOPNI C A CHCE DAN DO STAWIU NA DOSC OTWARTA PRZESTRZEN GDZIE MOZE BYC TROCHE MNIEJ STOPNI

dr Robert
26-09-2013, 11:42
NIE KRZYCZ !!!! Netykieta się kłania :)
W takim razie nie bardzo rozumiem pytania. Żółwie nie będą względem siebie agresywne z powodu niskiej temperatury. Wiadomo, że metabolizm w temperaturze kilku stopni jest na minimalnym poziomie i żółwie zaprzestają jeść i w ogóle niemal wszelkiej aktywności. Warto tylko mieć na uwadze, aby zbiornik zna zimowanie był odpowiednio głęboki, aby nie zamarzł do dna jeśli będzie duży mróz. Wart też rozbijać lód (ewentualnie kupić specjalne pływaki utrudniające zamarzanie), aby do wody był dostęp powietrza.

kuba_kb
26-09-2013, 13:07
1.Po pierwsze, bardzo dziekuje za odpowiedz i mnie wysłuchanie.
3.Po drugie, nie chciałem krzyczeć (bo niby dlaczego nie mam powodów)a jak uraziłem to przepraszam.
2.Po trzecie one sie wkoncu przebudzą z tego snu zimowego i co wtedy czy sie nie bedą gryść. Byłbym szczesliwy jak ktoś by mi odpowiedział.

=!=!=!= Z GóRY dZiĘkUJE =!=!=!=

Jojek
26-09-2013, 13:53
Jeżeli stawik jest duży to nie powinny się gryźć. A nawet to jeśli są tam jakieś to gryziony ma większą szansę ucieczki niż w akwarium. Oczywiście wtedy gdy są aktywne.

o netykiecie (http://terrarium.com.pl/forum/read.php?f=13&i=6800&t=6800)

to cię pewnie zainteresuje
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=34453431

dr Robert
26-09-2013, 14:40
Niestety nikt tego nie jest w stanie powiedzieć jak będzie na wiosnę. Jak słusznie zauważył Jojek dużo zalezy od wielkości stawu a także jego urządzenia (dużo roślin czy jakiś przegród (z kamienia) czy inny przeszkód to szansa na ukrycie się słabszego.

kuba_kb
27-09-2013, 02:14
Jeszcze raz dziekuje wszystkim i jeszcze raz chce przeprosic za te duze litery-krzyk. Niedługo kupie plocik wkopie go troche w ziemie dam te 2 żółwie (bo trzeci ma tylko 4,5cm. długości plastronu, czerwonolicy, zdaje mi sie ze to równiez samiec [od jakiego rozmiaru mogłbym żółwika wpuścić?? czyw wystarczy mu akwa ok.13,5cm. na ok.21cm.] ) do stawiku. Jak sie zrobi cieplej włoże także rośliny.


Jeszcze raz dziekuje wszystkim i jeszcze raz chce przeprosic za te duze litery-krzyk.

42d3e78f26a4b20d412==