PDA

Zobacz pełną wersję : Grecki



justi
24-09-2013, 12:12
Witam!Zamierzam kupić żółwia greckiego,a moje pytanie to, Czy różni sie czymś hodowla samca od samiczki? a może różnią sie tylko wygladem.

TylerPL
24-09-2013, 12:33
Ja miałem samca i był strasznie złośliwy - gryzł moje psy i koty. Ale tak ogólnie to nie wiem. Kup jakąś książke o żółwiach. Np. www.allegro.pl – ksiażki o żółwiach (http://www.allegro.pl/show_item.php?item=34582878).

Pozdrawiam

justi
24-09-2013, 13:43
Dziękuję,ale książke to ja już mam i jest tam tylko napisane o różnicy w wyglądzie.Ale dziękuję za dobre chęci.Pozdrawiam

MataManX
24-09-2013, 14:19
Jeśli trzymasz jednego żólwia to nie ma różnicy w hodowli czy to samiec czy samica.
jeśli masz :
Samca i Samicę - Żółwica będzie napastowana - lepiej kup kilka samic na jednego samca
Samiec i Samiec - Przy dużym terrarium może być spokojnie ale jest ryzyko że się będą atakować.
2 Samce i Samica - Samica będzie nieustannie nękana a Samce będą walczyły między sobą.
kilka Samic i Samiec - najlepszy układ - popęd samca rozkłada sie na kilka samic i nie ma walk w obrębie terrarium

Jednak wiele zależy od warunków i charakterów żółwi. Większe prawdopodobieństwo że będą agresywne wobec siebie jest w małym terrarium. Jest także możliwość że np samice będą się atakowały albo samica będzie agresywna w stosunku do samca. Łączenie w takich wypadkach jest ryzykowne i lepiej pozostać przy jednym żólwiu.

justi
25-09-2013, 07:21
Bardzo dziękuję za tak obszerną odpowiedz!

zielony
25-09-2013, 11:23
Mam czerwonolicego. Kupiłem go rok temu jak miał 3 cm długości karapaksu i przez ten czas urosnął tylko 1 cm (karmie go dżdżownicami, gammarusem, planktonem, mrożoną larwą ochotki i jakimiś pałeczkami roślinnymi).Jak myślicie czy on nie rośnie za wolno ?

Z góry thx i pozdro dla wszystkich forumowiczów.

42d3e78f26a4b20d412==