PDA

Zobacz pełną wersję : Czy mój żółw dobrze rośnie ?



Rexar
25-09-2013, 13:21
Mam żółwia czerwonolicego. Kupiłem go rok temu jak miał 3 cm długości karapaksu i przez ten 1 rok urósł tylko 1 cm. Czy on nie rośnie za wolno?

P.S. ile ten żółw miał lat (miesięcy) jak go kupiłem?

Rexar
25-09-2013, 13:36
aha dodam że karmie go gammarusem, dżdzownicą, mrożoną larwą ochotki, plankton i pałeczkami jakimiś

MataManX
25-09-2013, 13:48
Dieta nie jest najuboższa ale pozostawia wiele do życzenia. Przyrost żeczywiście jest mizerny. Napisz więcej - Jakie masz warunki, W jakiej temp go trzymasz jakie ma terrarium. Czy podajesz mu wapń.

Co do dokładniejszych informacji o warunkach dla żólwia to technicznie ładnie opisuje to Jojek
http://www.jojek.klub.chip.pl/hobby/

A żywienie najlepiej jak mogłem opisałem Ja :)
http://www.terrarysta.com.pl/opisy/zolwczerwonolicy.php

piotr
25-09-2013, 14:03
Podaj tez temperaturę i wielkość terrarium.

P.

Rexar
26-09-2013, 01:44
Terra ma 40x40x20.w dzień powietrz 25 woda 23 w nocy powietrze 20 a woda 19. Grzałkę ma filtru na razie nie ale często wymieniam mu wodę ma narazie normalną lampkę ale chce mu kupić ReptiGlo 5.0. Daje mu tego wapiennego żółwika ale nie chce go jeść (czasami posypuje mu wapnem jedzonko), raz na tydzień dostaje kropelki Sera Replitin.

K.I.T.T.
26-09-2013, 05:13
prawda jest taka że 19 stopni w nocy t oza mało.Moźe to powodować spowolnienie przemiany materii .Staraj sie utrzymać ok 23 stopnie nocy w wodzie i ok 25 w dzień.Jedzenie masz jako takie tylk opytanie jak czesto i jak dużu mu podajesz pokarmu? Może dajesz z ażadko? lub za mało? A co do wieku w jakim był żółw w czasie kupna. 3cm świadczy o tym że miało n około2-óch trech tygodni. Mniej nie chyba że widziałeś ,,takie coś" pszyczepione do żółwia znaczyło by to że ma on do 2 tygodni ale to mało prawdopodobne Pozdrawiam(gdyby mięso nie było nizdrowe poleciłbym je gdyż mój zolw jest w pańskim wieku i jest wiekszy bez porównania)

krist
26-09-2013, 05:35
ma zdecydowanie za zimną wode, co bardzo spowalnia jego przemiane matrii Jak podniesiesz temp. wody zauważysz że zaraz zrobi się znacznie ruchliwszy, żywszy i po podaniu wysokobiałkowego pokarmu (nie zalecane.w dużych ilościach szkodzi..) zacznie szybciej rosnąć, Tylko szybki i nadmierny wzrost gadziny jest także niekorzystny może dojśc do krzywicy. Czyli prosciej mówiąc podnieś temp. i staraj się nie przekarmiać żółwia...

Rexar
26-09-2013, 06:12
Pokarm daje mu codziennie czasami ma 2 dniowy post. Daje mu tyle ile zje w ciągu pięciu minut.
Zastanawiam się nad kupieniem lepszej grzałki bo ta którą mam prawie wcale nie grzeje.

42d3e78f26a4b20d412==