PDA

Zobacz pełną wersję : żółw grecki poszukuję porady



OBMAB
25-09-2013, 16:59
hejka żółwiarze !
mam taki problem, otóż jeden z moich żółwi greckich strasznie schudł, co ciekawe posiada on "smoczy " apetyt- zjada wszystko do ostaniego kawałeczka !
Ma on lekko zpadnięte oczy, ale co cieawe raz po raz dostaje on chwilowego wytrzeszczu ocznego - a nie kiedy jego oczy są normalne .
najbardziej nie pokoi mnie ta utrata wagi, co szczególnie widać po jego pirzednich kończynach - ponieważ grackiesłyną ze swych przednich masywnych łap.
czeka na wszelkie porady z góry dziękuję !
p.s
żółw ma teraz jakieś 17 cm

MataManX
26-09-2013, 02:27
tego może być wiele przyczyn ale wydaje mi się że 3 są prawdopodobne.
1. Żółw ma jakieś pasożyty które się nie ujawniały przez cały czas jak był u Ciebie a teraz przybrały tak na sile że organizm sobie nie daje już z nimi rady.
2. Teraz mamy zimę brak UV, chłód, uboższa dieta oddziaływuje to na żólwie mimo że są w terrariach. Może być ogólnie osłabiony, mieć braki witamin itd.
3. Masz dla niego zbyt niską temp żeby swobodnie trawił i żeby jego matabolizm był prawidłowy. On teraz może jeść ale niewiele czerpać ze swojego pokarmu. Podobna sytuacja jest u żółwi które zasypiają a ich metabolizm przez zbyt wysoką temp w czasie hibernacji nie zwalnia i tracą wiele energii, zużywają całe zapasy tłuszczu.

Skontaktuj sie z Dr Robertem albo Z Jarkiem Zajączkowiskim - Powinni pomóc :)

elegans
26-09-2013, 03:11
Skłaniałbym się ku tej pierwszej przyczynie. Znam obmab'a i dlatego wykluczam niedostatek UV, witamin itp. u jego żółwi.
Pozdrawiam!!!

42d3e78f26a4b20d412==