PDA

Zobacz pełną wersję : rzęsa wodna



Tosiek
28-09-2013, 10:05
Wwaliłem dla mojego żółwia czerwonolicego rzęsy wodnej u jojka pisało że młode żółwie uwielbiają się chować i wystawiać głowę tylko mój tosiek ma 4 cm skorupki i ciągle jje tą żeżuche co robić?

MataManX
28-09-2013, 10:11
To normalne że żówłwie jedzą rośliny wodne. Młode rzadko to robia ale jeśli się zabiera za rośliny to czesto są głodne. Powiedz jak Karmisz Tośka. Ciesz się że sam sobie dietę urozmaica - moja żółwica nie chce tykać roślin :(

Tosiek
28-09-2013, 10:18
niestety dotychczas karmiłem go karmą suchoła ;/

Jędrek
28-09-2013, 16:31
Mój też zżera każdą ilość rzęsy (rozsądną, jeszcze nie podałem mu więcej niż małą garść), ale chwilami zastanawiam się, czy kiedyś by przestał? Co byłoby, gdyby mu wrzucić kilogram lub więcej? Oczywiście raz, na próbę. Chyba nic mu się nie stanie od jednorazowego przekarmienia? Ktoś widział najedzonego żółwia?

marix
30-09-2013, 07:43
dla zolwia rzęsa jest super. Szkodzić może tylko i wyłącznie... filtrowi (jeśli go zapycha).

Łukasz Czura
30-09-2013, 08:14
Gdzie taką rzęsę się kupuje?? Ile ona Kosztuje??

marix
30-09-2013, 08:48
w zadnym sklepie nie spotkalem. za to jest jej (a raczej bylo, bo to juz listopad!) zatrzęsienie w kazdym zbiorniku wodnym o stojącej lub nieruchawej wodzie. Ja w maju przynioslem w wiadrze jakies pół kilograma. wrzucilem do wanny na dworze (w wannie wspaniale rozwinelo sie życie, pojaiwły się kijanki, ślimaki i przeróżne owady). I była aż do końca października, później zrobiło sieę dla niej za zimno. Ale w akwa sprawdzała się kiepsko, bo zapychała filtr.

Łukasz Czura
30-09-2013, 10:03
Zależy jaki kto ma filtr przez denny chyba niepowina przejść. Rzęsa...rzęsa... ,a jak ona wygląda... przepraszam za takie pytania, ale naprawde niewiem :) Na następny rok koniecznie tego nazbieram i zadomowie w moim przyszłym stawie no i w akwa. Tylko musze wiedzieć jak to wygląda........ :)

Łukasz Czura
30-09-2013, 12:15
Ale bym popełnił błąd zadomawiając to w stawie... :) Na tej stronie są listy ludzi, którzy ten błąd popełnili... http://www.staw.aplus.pl/str6a_rzesa.html , ale w akwa zastosuje tą roślinkę jeżeli ma takie skłonności do szybkiego wzrostu jak na świeżym powietrzu w stawie to jest idealna dla czerwonolicych.

marix
01-10-2013, 03:39
w akwa nie chciala mi sie rozwijac i juz jej nie ma

42d3e78f26a4b20d412==