PDA

Zobacz pełną wersję : Pazurki



Ploplek
30-09-2013, 11:31
Mój pierwszy post tutaj :-))

Skorupa mojego żółwia czerwonouchego ma ok 14 cm. Od małego nie miał obcinanych pazurków. Tylne nogi nie są problemem, ale z przodu mają już ok 1 cm. Czy jest to duży problem? Jeśli tak to mogę sam je obciąć obcinaczem do paznokci? A może to nie jest problem?

Z góry dzięki za odpowiedź.

Łukasz Czura
30-09-2013, 11:42
Pazurów u czerwonolicych się nie obcina. Jeżeli są to pazury długie takie jak u twojego gada to znaczy że masz samca. Pazury u czerwonolicych pełnią funkcję rozpoznawczą tzn. samica rozpoznaje samca. Pozatym pazury są ukrwione więc sprawiłbyś wielki ból swojemu żółwiowi. Nic nie rób z jego pazurami. Dobrze że trafiłeś tutaj na forum zawsze o wszystko się pytaj. Poczekaj jeszcze na bardziej doświadczonych hodowców, ale oni też powiedzą że obcinać niewolno pod żadnym pozorem!!!

gajowy
30-09-2013, 11:43
Przeczytaj opis żółwia. Z dużym prawdopodobieństwem to samiec i będą jeszcze dłuższe. Pod żadnym pozorem nie obcinaj sam.

Wojtas501
30-09-2013, 12:05
gajowy napisał(a):

> Pod żadnym pozorem nie obcinaj sam.

Tak jak już napisał Łukasz, żółwiom wogóle nie obcina się pazurów!

Ploplek
30-09-2013, 13:09
Dzięki wielkie. Całkiem wyleciało mi z głowy to, żeby poczytać o jego opiece. Pewnie dlatego, że planuje kupić pająka i on zaprząta moje myśli. Już to nadrabiam.

42d3e78f26a4b20d412==