PDA

Zobacz pełną wersję : sztuczna trawka:)



hanzel
03-10-2013, 13:38
CZy na "obicie" wewnetrznych scian terra nadaje sie wykładzina a la "sztuczna trawa"??

Przeczytałem o tym na forum "terrarium" (temat" wykładzina"). Reed stosował taki patent w terra dla węzy. Czy taka trawka, oczywiscie miekka (nie twarda jak wycieraczka) nadawała by sie do terra z zółwiem greckim/stepowym?? CZy bedzie moze skubana przez zólwie?


Mysle ze taka trawka daje nawet fajny efekt. Dla scisłosci chodzi mi jedynie o zastosowanie jej na scianach a nie jako podłoze/ dno terra.

Z góry wielkie dzieki za odpowiedzi

Aleksander
04-10-2013, 06:17
Hmmm, no nie wiem, ja bym się nie zdecydowała. Jakos mi taki zieloniutki kolor nie pasuje do wystroju dla stepowego, dla greka zresztą tez nie. Poza tym nie widzę sensu pokrywania czymś takim ścian, skoro żółw się na nie wdrapuje, a i poskubac może, bo to zielone, albo zwyczajnie ciekawości a przecież to tworzywo sztuczne. No jakos mi to nie pasuje:)

pozdrawiam
Natalia

Łukasz Czura
05-10-2013, 04:26
Zależy jaka ta trawa jest czy taka z materiału, czu też plastikowa... Jeżeli chodzi o materiał to twój żółw będzie się próbował wspiąć na nią i może się to mu udać (moje żółwice czerwonolice wspinają się po kocu który jest prawie pionowo przymocowany [nie w akwa] robią to idealnie [oczywiście przy mnie] w pełni wykorzystują swoje podkręcone pazury) gdyby zrobił to sam to mógłby spaść i mogło by to się skończyć jego pokaleczeniem lub nawet śmiercią (zależy jakie wysokie jest terra).

hanzel
05-10-2013, 08:27
terra bedzie mialo wysokosc 40 cm wiec sie nie powinien zabic ale moze sie poturbowac:( moze i masz racje
pomysle lepiej o korku

ZIEMAS
06-10-2013, 15:55
Jeżeli nie musisz ,to nie stosuj w terrarium twożyw sztucznych.Może lepsza była by wykładzina z naturalnego korka ,płaty kory,łupek kamienny lub coś w tym rodzaju.Bardziej to estetyczne i milsze dla żółwia.

42d3e78f26a4b20d412==