PDA

Zobacz pełną wersję : ile zolwi utrzymyjecie?



PiotrekP
04-10-2013, 12:59
witam

z ciekawosci pytam ile i jakie zolwie trzymacie?

ja mam dosc pokazne stadko ktore je straszne ilosci :P kazdego dnia jest przy nich sporo roboty:) mam obecnie 1o wodnych i 2 ladowe :) najbardziej dja mi popalic czerwonolice ktore jedza strasznie duzo....

ale i tak bardzo lubie moje gadzinki :D

jaszczur_2003
04-10-2013, 16:37
Dobrze zrozumialem? masz 10 czerwonolicych?? jesli tak to gdzie masz zamiar je trzymac jak beda mialy po 20 cm??
Pozdro!

Wojciaszek
05-10-2013, 03:25
Witam!
Ja mam 5 żółwi czerwonolicych :)
Jakie Twoje mają rozmiary? Bo moje 16.5, 16, 15, 10 i 5 cm.
Co do jedzenia to masz racje czerwonolice bradzo dużo u mnie jedzą :)
No i przez to musze często myć filtr i terrarium :)
Ale kocham je wszystkie i jak bym mógł to bym chciał ich więcje, ale mieszkam w bloku :( życze powodzenia w hodowli :)

MataManX
05-10-2013, 04:04
Ty się o żółwie Piotrka nie bój one mają dobrze :). Większość jest przyniesiona przez ludzi którzy ich już nie chcieli albo znaleziona.

Ja mam 1 żółwicę już prawie 10 lat :) Ale przez mój dom przewineło się około 20 żółwi - były przynoszone przez dzieciaki które je znalazły albo oddawane mi żebym znalazł dla nich lepszy dom, jedna żółwica była wyłowiona z Odry na wędkę :)

Łukasz Czura
05-10-2013, 04:08
5 czeronolicych to tylko 5000 litrów wody, czyli 1000 litrowe akwa ale 10 to już 1000 litrów wody i akwa 2000 litrowe PiotrekP gdzie ty je trzymasz?? Pewnie w oczku wodnym, a jeżeli tak to jak rozwiązujesz problem zimowania?? Zimujesz je w oczku?? Jak to znoszą?? Miałeś jakieś straty związane z zimowaniem w oczku??

PiotrekP
05-10-2013, 04:20
poprawka czerwonolicych jest "tylko " 7 (najwieksze maja kolo 28cm skorupy! :D)
pozostale 3 zolwiki to:
zolwiak chinski (kolo 7cm skorupki)
zolwik malowany (5cm)
i moj najwiekszy skarb zolw jaszczorowaty :D (jeszcze tez nieduzy:P)

wracajajc do czerwonolicych w lato maja piekny wybieg zrobiony ze zbiornikiem wodnym (wynienieanie wody jest okrope:P) 1000l tam jednak napewno nie ma ...
nei zimuje ich , zima mam dla nich przeznaczone pomieszczenie "prowizorke" z lampą i zobiornikime (zrobionym z wanny:P)

a jesli chodzi o jedszenie to mam pol zamrazarki mrozonych ryb:D

Łukasz Czura
05-10-2013, 04:32
Nie boisz się że jak jaszczurowaty podrośnie to pozjada inne żółwiki?? On chyba nie jest przyjaźnie nastawiony do innych gatunków, a nawet chyba ze swoimi się gryzie... No i jego wymiary są nie banalne...

PiotrekP
05-10-2013, 04:34
dlatego trzymam go osobno..... podobnie jak zolwiaka z niego tez jest charakternik:)

razem trzymam tylko czerwonilice , a maluszki kazdy sam:)
zolwiak gryzie neizle.... ale jaszczurowaty jeszcze lepiej :P jak podrosnie to juz mu reki napewno nie wloze :D

Enola
05-10-2013, 04:52
Skąd wziąłeś żółwia jaszczurowatego????? Jak oglądam na animal planet o nim programy to się oderwać od tv nie moge... Ja też chce :))) Co do żółwi to mam samice żółwia czerwonolicego (znaleziona w jeziorze) i żółwia ostrogrzbietego. Mieszkaja razem i swietnie sie dogaduja :))))

krist
05-10-2013, 17:25
są do kupienia był kiedyś jeden okaz jakies 50 cm krapaksu w Rudzie Śląskiej w Plazie a następnie widziałem go w Platanie w Zabrzu, teraz nie mam pojęcia gdzie jest.. jego cena jak dobrze pamiętam oscylowała gdzieś ok. 1000-1200 zł.

ZIEMAS
06-10-2013, 15:43
hoduję:Carettohelys Insculpta,Chelus Fimbratus(MataMata) Macroclemys Temmincki(ż.Sępi,-mam do sprzedania),Chelydra Serpentna(Jaszczurowaty),Trionyx Sinensis(Żółwiak chński-mam do sprzedania),Sternotherus Odoratus,Rhinoclemys Punctularia,Platemys Platycephala(Ż.Wklęsłogżbiety),Chelodina Novaquinea(Wężoszyjka),G.Denticulata i G.Carbonaria(Żabutti) oraz Testudo Kleinmani(Ż.Egipski) Nie ograniczaj się w karmieniu tylko do ryb uprzednio zamrażanych.W zamrożeniu tracą b.wiele cennych elementów,głównie wit.A i B.Maluchy wymagają szczególnie urozmaiconego pokarmu.
Słóżę radą.

PiotrekP
06-10-2013, 16:19
o kurcze ale hodowla..... robi wrazenie :)

dziek iza rade w sprawie zywienia.... chetnie bym o ty porozwawial/pozadawal pare pytan:)

korzystasz moze z gg? czy pisac na miela?

gdzie znajdujesz miejsce na tyle gadow?:)

i czy jakis czas temu nie sprzedawales tez Chelydremek? mozliwe ze wtedy moja byla by od Ciebie :)

a zolwiaka na sprzedaz masz jakiej wielkosci? u takiego 10cm da sie plec rozroznic?

heh ale mi sie pytan zrodzilo:P

ZIEMAS
07-10-2013, 11:13
Bawię się w to ok.38 lat.Głównym problemem jest właśnie stworzenie dobrych warunków.(kolejne generacje coraz większych i doskonalszych terrariów)Mam na to możliwości i jest to moją pasją.Chętnie słóżę radą.
U 10cm żółwiaka można się pokusić o rozpoznanie płci.Jeżeli jest kilkuletni -pow.3-4 lat ,to z pewnością jest to samiec (są zdecydowanie mniejsze od samic i bardzo często wykazują cechę dziwacznego " pogiętego skarłowacenia" )
Moja samica ma ok.20cm dł.,prawdop.ok.10lat. U mnie jest od1996r. Rególarnie znosi jaja i kiedy była kryta przez samca były z tych jaj klucia.
Nie rozmnażałem Jaszczurowatych.
Mój adres:drwac@op.pl

Enola
10-10-2013, 03:02
Mi tu szczęka opada pierwsze słyszę, że w Polsce można kupić żółwia jaszczurowatego a co dopiero sępiego! Ale to pewnie dlatego, że mieszkam na zadupiu :/ Jakich rozmiarów jest ten twój sępi? Ile za niego chcesz? One są piękne, ale i tak go pewnie nie kupię bo mnie z domu wykopią od nadmiaru zwierzaków (pies, 2 swinki morskie, 10 myszek, modliszka, zolw czerwonolicy i ostrogrzbiety i ostatnio ranny gołąb). Ale możesz o nim poopowiadać :) Nie boisz się, że odgryzie ci rękę :) chyba, że jeszcze nie jest taki duży, żeby to zrobić :) Czym go karmisz? Jakieś karpie itp? :)

PiotrekP
12-10-2013, 11:25
witam

Ziemas napisałeś "U 10cm żółwiaka można się pokusić o rozpoznanie płci.Jeżeli jest kilkuletni -pow.3-4 lat ,to z pewnością jest to samiec (są zdecydowanie mniejsze od samic i bardzo często wykazują cechę dziwacznego " pogiętego skarłowacenia" )
"

mo jma niecale 3 lata chyba wiec powinna byc samica? :) a jest jakas roznica w dlugosci ogona u plci?

macie jakieś zdjecia swoich zólwi i terrariow? chetnie bym poogladał....:)

ja moge wrzucic jakas fotke zolwiaka i malowanego jak byly male i siedzialy jeszcze razem:)

Enola
13-10-2013, 10:13
Ja chętnie zamieszczę jakieś foty, ale jak mnie ktoś oświeci jak się te foty wstawia :) na to dziwne forum :)

Enola
13-10-2013, 10:26
O sama doszłam jeah :) Oto moje gadzinki (jakby się coś nie ładowało to odświerzać - interia jest superszybka :/):

http://www.zswiata2.w.interia.pl/ostr.jpg




Więcej fotej czerwonolicej na www.zwierzetaswiata.friko.pl (niedługo wrzuce tam też fotki ostrogrzbietego). Chętnie zobaczę wasze fotki (szczególnie jaszczurowatego i sępiego :))

Enola
13-10-2013, 10:28
http://www.zswiata2.w.interia.pl/ninjor2.jpg

Enola
13-10-2013, 10:29
Hmm cholera nie chodza :/ a w podgladzie chodzily :/ dziwne

PiotrekP
13-10-2013, 15:15
http://piotrekp.republika.pl/zolwie1.jpg

jesli mi wyszlo to tu jest zdjecie z przed roku chyba ;] malutki zołwiak chinski i zolwik malowany

wtedy jeszcze byly razem:)

PiotrekP
13-10-2013, 15:37
a rweaz tegoroczne zdjecia z tych wakacji..

ja (mlidszy o 3 miesiace:P) i 3 czerwonolice pozostale 4 zwialy do wody:P
http://piotrekp.republika.pl/zolwie/100_1705.JPG

PiotrekP
13-10-2013, 15:39
to samo tylko zblizenie na zolwie:)

http://piotrekp.republika.pl/zolwie/100_1706.JPG

sorka za literowki pisze po ciemku :P

PiotrekP
13-10-2013, 15:41
no i wreszcie zolwiak tak wyglada teraz...

http://piotrekp.republika.pl/zolwie/100_1710.JPG

PiotrekP
13-10-2013, 15:46
i ostatnie ... ta sama gadzinka

http://piotrekp.republika.pl/zolwie/100_1709.JPG

Enola
15-10-2013, 14:00
Słodkie, szczególnie żółwiak :) sporo masz tych czerwonolicych

PiotrekP
17-10-2013, 11:38
dziekuję:) szkoda ze Twoje zdjecia nie weszly.....

a czerwonoolicych jest 7:P ale reeszta zwiala przed aparaem do wody:)

42d3e78f26a4b20d412==