PDA

Zobacz pełną wersję : tosiek i strach....



Tosiek
06-10-2013, 14:16
żółwi mam od prawie 3 miesięcy jak nie lepiej. Niepokoje się bo on bardzo się boi ..... siedzi na wyspie i jak ktos wejdzie do pokoju to odrazu Hlip do wody czy to normalne i jak go oswoić jest jakiś sposób.?

2. Jaki jjest najlepszy filtr do 40 litrowego akwa??

Jędrek
06-10-2013, 14:21
To normalne, (chyba), kiedyś powinno się zmienić, pewnie zależy od traktowania i nerwów żółwia czyli cech osobniczych.

MataManX
06-10-2013, 14:32
Spokojnie z czasem żólw sie zmieni. Mój też taki był na początku. teraz je z ręki jak pies. Jak wkładam ręce do akwarium to podpłynie, obwącha ale nie ugryzie. Nie boi się gdy przesuwam albo wkładam cos do akwarium, nie reaguje na to praktycznie. Bądź cierpliwy.

krist
06-10-2013, 14:35
to są gady nie oswajają sie tak jak pies czy kot może minac sporo czasu zanim zrozumie ze nic mu nie grozi......potrzeba czasu..................

Enola
10-10-2013, 03:25
Po pierwsze: nie wpadaj do pokoju jak burza :) staraj sie wjesc cicho i powoli nie machaj konczynami :). Ja od tygodnia mam zolwia ostrogrzbietego ktory tez nie jest zbyt oswojony. Wlazi na wyspe gdy tylko wyjde z pokoju :), ale potem jak powoli wejde to nadal tam siedzi i nie ucieka chyba ze wykonam zbyt gwaltowny ruch. Potrzeba czasu zeby sie swoil. Moj drugi zolw - czerwonolicy, w ogole nic sobie nie robi z mojej obecnosci. Gdy siedzi na wyspie moge wsadzic reke i go poglaskac i nie ucieknie, takze je z reki. Mam go juz rok, ale wczesniej tez mial doczyneinia z ludzmi (znalazlam go w jeziorze bo pewnie ktos sie go pozbyl - kiedy go znalzlam byl juz dosyc oswojony).

Jędrek
10-10-2013, 05:10
Na początku też mi tak uciekał. Postawiłem lustro kawałek od akwa, żeby wieddzieć, gdzie jest żółw (na wyspie czy w wodzie) i podglądałem go przez lornetkę. Jak wiedziałem, że mam dużo czasu, to siadałem 2 m od akwa i czekałem nieruchomo, po paru, parunastu minutach wyłaził i dawał się podziwiać.

AdamEx
26-10-2013, 11:57
Też mam żółwia od 3 miechów, jest to Ostrogrzbiety [ok 6 cm] i też ucieka z wysepki jak za blisko podejde, ale zdarzają sie chwile kiedy sie wogule mnie nie boi, mysle że z biegiem czasu sie przyzwyczai na dobre. A co do akwa to także posiadam 40l i używam AQUAEL'a MINI oraz drugiego o podobnej wydajności, w sumie 2x250l/h ale najwidoczniej to za mało bo wymieniam wode co 2-3 dni [około połowe], oczywiście można żadziej aczkolwiek lubie jak jest czysto u mojego pupilka....

42d3e78f26a4b20d412==