PDA

Zobacz pełną wersję : problemy z zolwiem czerwonolicym



zajac86
07-10-2013, 14:48
siema mam od jakiegos czasu w domu zolwia czerwonolicego ok 3-4 lat w ostatnim czasie zaczelo sie z nim dzaic cos niedobrego caly zaczol smierdziec "sledziem" ;] iii jest caly bialy co mu jest?? bo niezabardzo sie na tym znam ;]]

MataManX
07-10-2013, 15:07
Masz jego zdjęcia ?? To może być jakaś infekcja skórna a w najgorszym wypadku grzybica pancerza - udaj się jak najszybciej do weta. Pozatym podaj więcej szczegółów - jak się wszystko objawia, jakie warunki ma żółw, dieta.

zajac86
08-10-2013, 08:04
no wlasnie zdjec nie mam ;] hmm znaczy zaczelo sie to tak ze strasznie mu woda zamulila sie zmienilem mu ja wsadzilem go i za 2 dni byl ataka sama :| noo teraz w calym pokoju mi smierdzi taka jakby rybom nie diety nie ma ;] 2 razy na tydzien dostaje surowe mieso czasem jakas zabe albo glupika ;]

krist
08-10-2013, 11:02
hmm MataManX był ciekaw troche więcej niz piszesz... a mianowicie w jakich warunkach go trzymasz tzn. jak duże akwa, ile wody, temp itd.. jak duży jest twój żółw, kiedy karmisz i czym, od kiedy ma biały nalot, czy ma jakieś inne objawy choroby ??? bez konkretnych danych nikt nie udzieli Ci konkretnej odpowiedzi, bo nikt na forum nie jest jasnowidzem. może to być grzybica ale jeśli zejdzie pod wodą szczotkując miękką szczoteczką to ten biały nalot to syf na skorupie który zbiera gadzina wychodząc na wysepke, w akwa masz mało wody bez jakiegokolwiek systemu filtracji przez co normalnie zaczyna smierdzieć po 48h nie należy się dziwić to normalne (tak wnioskuje mam nadzieje że się myle...) więc jedna rada wymianka wody codziennie!!!!! albo kupno filtra, i zwiększenie znacznie ilości wody...

MataManX
08-10-2013, 15:28
Wyszoruj dokładnie żólwia i obejrzyj jego skorupę, opisz czy jakieś struktury się na niej pojawiły czy był to tylko szlam który się osadza w brudnej wodzie.

zajac86
09-10-2013, 03:03
hmm no bialy osad z niego zszedl tylko ciekawi mnie czemu wczesniej nic sie nie dzialo tylko nagle teraz a wody nonstop mial tyle samo i osad tylko byl na skorze skorupa byla czysta ;] a jakie filtry polecasz? ;]

marix
09-10-2013, 03:46
Prosze, mysle że w imieniu wszystkich, opisz, jakie żołw ma warunki obecnie. Jakie akwa? Jakie wyposażenie? Wtedy dopiero będzie można Ci pomóc. Zajrzyj też na stonę http://jojek.klub.chip.pl/hobby/ramki

krist
09-10-2013, 07:49
moze dlatego że gadzinka podreosła i robi już znacznie większe kupki.. do wody a i pożywienie a raczej jego resztki pozostawione w akwa (szczególnie mięso) potrafią bardzo szybko zasyfić wode... wg, mnie i innych najlepsze są filtry zewnętrzne kubełkowe tylko że są drogie.. ;-( zerknij na stronke Jojka dowiesz się tam wszystkiego na temat filtracji.

Łukasz Czura
12-10-2013, 07:40
Najlepszymi filtrami są kubełkowe jak już napisał krist. Ja mam EHEIM 2113 i spisuje się świetnie mam 2 żółwice (jeszcze nie są dorosłe) więc zabrudzenia są podwójne. Jest to termofiltr (filtruje i grzeje) niemusisz mieć grzałek w akwa, które są ze szkła i po stłuczeniu mogą porazić żółwicę. Zaglądaj często na Allegro tam jest dużo tanich filtrów, napewno znajdziesz coś dla siebie... Oznaczenie np. 2113 odnosi się do termofiltrów, a 2213 do filtrów (w przypadku EHEIM Classic).

42d3e78f26a4b20d412==