PDA

Zobacz pełną wersję : Czy ta roślinka będzie nadawała się dla żółwi czerwonolicych



Łukasz Czura
20-10-2013, 07:39
Proszę o identyfikację tej roślinki. Nadaje się do akwaterrarium zasadzona w ziemi nad lądem?? Chodzi mi o to czy mogą nie raz ją skubnąć i czy im to nie zaszkodzi?? Roślinkę chcę hodować tylko ze względów estetycznych, ale jak podrośnie to napewno znajdzie się w zasięgu żółwi. Jest to roślina która od razu jak podrośnie "wylewa się" z doniczki. Na foto ta właśnie roślina.

koleś
20-10-2013, 08:19
widać że pochodzi z Hiszpani ;) (żart)

K.I.T.T.
20-10-2013, 09:48
to zależy, Bo jak masz zamiar umieścic ją w doniczce i nie będzie miała kontaktu z żółwiem to ok. Ale Jeśli żółwie mają mieć do niej dostęp to w żadnym razie.Jest to Crasula ovata(na 99% bo słaba jakość zdjecia) inaczej-drzewko szczęscia.Liscie tyej rośliny są trujące.A pozatym jest to sukulent więc zgnije w wodzie. A jeśli masz zamaiar chodować ją w akwaruium to uważaj żeby żółwie sie doń nie dostały .

koleś
20-10-2013, 12:35
mi to crassuli nie przypomina, krassula ma bardziej mięsiste liście i sztywniejszą łodyge

K.I.T.T.
21-10-2013, 12:16
Zdrowa i piękna crasula to to nie jest.Ale wez pod uwage źe pod słońce jeden liśc jest wyrażnie pomarszczony co świadczy o pszysuszeniu-dlatego nie ma ,,mięsistych liści''.Ponadto stała w cieniu gdyż pędy są poskręcane,i cała roślinka jest wyciągnięta(nie kłociłbym siez tobą o gatunki np; dracen ale o dzewkach conieco wiem!)

Enola
22-10-2013, 03:05
Nie widać dokłanie ale to moze byc ktoras z odmian trzykrotki - jest ich od groma i dosc znacznie sie od siebie roznia. radzilabym zasadzic ci ja poza zasiegiem zolwii - po co ryzykowac zatruciem. Ja np. mam w akwaterra zielistke, ktora zwiesza sie do wody i trujące epiprenum, które zwisa poza akwarium czyli poza zasięg żółwii. foto w zalaczniku

Łukasz Czura
22-10-2013, 07:42
Dzięki za odpowiedzi!! Zrezygnuję z tej roślinki bo jak mam ryzykować to wole poszukać innej... może ta?? (foto) Nie jest to najlepiej pasująca roślinka do tego akwa (ponieważ jest zbyt rozłożysta, a ja mam małe akwa) Myślę o roślince którą żółwie mogłyby sobie skubać jak w naturze... Może jakieś Wasze pomysły jakie Wy macie rośliny w akwa?? To jest chyba ta roślina którą ma Enola??

mordd
23-10-2013, 04:54
To jest wprawdzie zielistka (Chlorophytum comosum) a nie trzykrotka (Tradescantia) ale jedną i drugą może sobie skubać do woli - nie są szkodliwe.

Łukasz Czura
23-10-2013, 08:05
Trochę nie zrozumiałem twojej wypowiedzi mogą jeść tą o której pisałem wcześniej czy tą o której pytałem się przed chwilą?? Dziękuję za fachowe nzwy i wogule chęć pomocy... Bardzo mi pomogliście

mordd
23-10-2013, 11:43
Tej z pierwszego zdjęcia nie jestem w stanie rozpoznać. Mogą jeść zarówno twoją zielistkę, jak i wymienioną przez poprzedników trzykrotkę - obie nie są szkodliwe (na 100%), obie banalnie łatwe w uprawie, tanie i niezniszczalne. Z samych zielistek i trzykrotek możesz zrobić świetną dekorację bo mają sporo, różnorodnych odmian (zwłaszcza trzykrotki). Obu nie trzeba szukać po kwiaciarniach bo wystarczy sadzonka wsadzona do wody.......

Enola
25-10-2013, 06:34
Tak to zielistka i moje gadziny sobie ją skubią bo się do wody zwiesza :)

42d3e78f26a4b20d412==