PDA

Zobacz pełną wersję : Dziwna błonka na powieżchni



skrzypu31
20-10-2013, 09:00
Od kilku dni na powieżchni wody jest filetowo zielina bardzo cienit\utka błonka. Jak się dotknie palcem to rozpłynie się w miejscu. Zaznacam że woda w kranach nie juest z wodociągów i dodatkowo filtrowana.

Bardzo dziękuje za opowiedzi

bruenor
20-10-2013, 13:21
Miałem to samo. Nie wiem dokładnie, czego to wynik, ale:
Wtedy miałem tak ustawione filtry, że woda na powierzchni praktycznie stała, założyłem deszczownice i tak ustawiłem wylot z filtra wewnętrznego by poruszał powierzchnię wody. Od tamtej pory problem nie powrócił (podstawą była chęć zmuszenia wody by ta z powierzchni też trafiła do filtra zabierając ze sobą wszelkie zanieczyszczenia. Oczywiście nigdy nie stosowałem chemii do czyszczenia czegokolwiek w zbiorniku i samego zbiornika –sól kuchenna i ostry zmywak/gąbka są idealne)

Enola
22-10-2013, 02:58
U mnie robi się to samo, ale dopiero gdy dłuższy czas nie wymieniam wody czyli gdzieś po 3-4 tygodniach. wymieniam zazwyczaj co taki okres czasu wiec nie ma problemu. wydaje mi sie ze to po prostu zanieczyszczenia ktore nie sa zbierane przez filtr

Jojek
23-10-2013, 00:02
To jest tak zwany "kożuch baktryny". Należy stosować napowietrzanie albo w inny sposób wywołać ruch powierzchni wody aby go rozbić.

42d3e78f26a4b20d412==