PDA

Zobacz pełną wersję : zamkniete oczy...



IdefiXXX
22-10-2013, 12:24
od jakiegos miesiaca nie opiekuje sie moim zolwiem gdyz wyjechalem na studia ale sukcesywnie opiekuje sien nim moja mama dostala instrukcje jak sie nim zajmowac jednak od niedawna moj zolw ma ciagle zamkniete oczy nic nie je i zadko si porusza ...
Mam do was pytanie czy to sen zimowy czy brak witamin albo choroba??? czytalem troche o snie zimowym ale nie wiem czy to wlasnie tak przebiega a jeseli to sen to jak przygotowac akwarium dla zolwia na zime doda oczywiscie ze jest to zolw czerwonolicy ...
za odpowiedz z gory dziekuje i bardzo bym oczekiwal szybkiej reakcki gdyz chce go jeszcze uratowac a jezeli to choroba to nie wiem czy zdaze ... narazie

Z poważaniem Bogdan Ł.

Snuk
22-10-2013, 13:12
Jest to najprawdopodobniej hipowitaminoza witaminy A, czyli brak jej w organiżmie żółwia.

MataManX
22-10-2013, 13:21
Niedobór witaminy A - objawia się opuchnięciem całych oczu są one przesłonięte wtedy trzecią powieką, która włuknieje i zasnuwa oczy. Przyczyną może być długotrwały brak witamin w jednolitej diecie. W zaawansowanych przypadkach, gdy żółw już nic nie widzi jest mała szansa na wyleczenie jednak zdarza się ono czasem nawet po 3 miesiącach ślepoty. Przeciwdziałaniem powinno być podawanie witamin w pokarmie, kroplach lub zastrzykach. Pomocne jest urozmaicenie diety, kąpiele w rumianku oraz podawanie wątróbki. Należy zwrócić uwagę też na szczegulne znacznie higeiny w terrarium w okresie leczenia :)

IdefiXXX
22-10-2013, 13:54
wielkie dzieki za szybka odpowiedz mam nadzieje ze uda mi sie ja wyleczyc...
Jeszcze raz dziekuje

Adam
28-10-2013, 10:47
Mam nadzieję, że nie studiujesz polonistyki. Chociaż przydało by Ci się rochę wiedzy z ortografi

42d3e78f26a4b20d412==