PDA

Zobacz pełną wersję : Grecki i stepowy??



DemoN
26-10-2013, 08:23
czym się różnią następujące gatunki? Grecki i stepowy?? Czym się one od siebie różnią i którego na początek polecacie??

hanzel
26-10-2013, 08:53
Czym sie różnią?? No wiec po pierwsze nazwą:dobra teraz na powaznie!!!

http://terrarium.com.pl/zolwstepowy.php

http://terrarium.com.pl/zolwgrecki.php

przeczytaj sobie dokładnie opisy tych gatunkow. Oby dwa polecane sa poczatkujacym hodowcom, ale przeciez niekazdy moze zajmowac sie zólwiami, wbrew pozorom to nie jest az taka prosta sprawa. Sam przymiezam sie do zakupu ktoregos z tych dwoch gatunkow wiec chetnie przeczytam wypowiedzi doswiadczonych hodowcow zołwi!!!

Wojciaszek
26-10-2013, 10:59
Witam, a więc przedstawie różnice miedzy tymi dwoma gatunkami:

Żółw grecki VS Żółw stepowy :D

Charakterystyczną cechą umożliwiającą w odróżnieniu żółwia stepowego od innych gatunków żółwi lądowych jest posiadanie tylko czterech pazurów na każdej łapie. Pancerz jest niezbyt wysklepiony, jednobarwny lub brunatny, często z ciemniejszymi plamami i osiąga do 28 cm.

Za to żółw grecki ma karapaks dochodzący do 30 cm. Jego pancerz jest umiarkowanie w sklepiony w odcieniu bladożółtym z obszarami czarnych plam na zewnetrznych i brzeżno-bocznych krawędziach każdej tarczki brzeznej. Plastron jest jest jasno-żółty z czarnymi pasami róznej szerokości biegnacymi wzdłuż krawędzi bocznych. Częścięsto jest mylony z żółwiem mauretańskim :)
Cechą charakterystyczną jest to że nie posiada modzeli na udach.

Żółw grecki jak i żółw stepowy są polecany dla początkujących :)
Ale chyba z tego co wiem trudniej jest kupic teraz żółwia grekciego niż stepowego :/

Mam nadzieje że pomogę chociaż trochę informacje, tóre napisałem :D

DemoN
26-10-2013, 11:00
opisy czytałem parę razy tylko chciałem się zapytac który jest ciekawszy?? który się więcej rusza?? Jaki jest najlepszy młody czy już starszy?? acha ile żółw rośnie?? do ostatecznych rozmiarów czyli tak 20cm?

igck
27-10-2013, 05:46
Przedewszystkim ostateczne ropzmiary to nie 20cm tylko raczej 30cm. Ruchliwość jest raczej oodobna z tym że stepowy będzie wiecej problemu sprawiał w zimie. Żółw zanim osiągnie pene rozmiary będzie miał z 20-30 lat.

Dora
28-10-2013, 06:03
Zdjecie zolwia greckiego masz w moim profilu-wowczas mial dwa lata.warunki bytowe porownywalne,choc zolwie greckie lubia sie spinac( w naturze w Grecji wystepuja rowniez na terenach pogorzystych-sama widzialam)-totez jakies wieksze
kamienie przydalayby sie w terra.Zolw stepowy bardziej woli teren plaski ale niech sie tutaj wypowiedza hodowcy tepkow.

DemoN
28-10-2013, 06:28
i ile on mikał cm? ej teraz prawie nikt niema żółwi greckich tylko same stepowce:/

Dora
28-10-2013, 06:40
Greki w sprzedarzy widzialm we Wroclawiu w skl.zoolog.Kakadu - cena 350 zl za osobnika ok.7- 9 cm.ale to bylo ok.miesiaca temu.Jak chcesz to z legalnego zrodla i w dobrej kondycji mozesz greka kupic od Marko Szapkarowa-Orlowskiego (hodowca i autor ksiazek o zolwiach greckich)-jego strona to: www.zoomarket.pl
A na zdjeciu tym przy moim profilu to gadzina ma ok.13 -14 cm dlugosci.Teraz ma 15 cm i wazy ok.70 dkg.

hanzel
28-10-2013, 08:04
W Toruniu ciezko jest dostac Stepowego z papierami oczywiscie. Greckie wraz z Citesem sa w kazdym dobrym sklepie zoologicznym. Ceny tez sa rozne stepowe kosztuja ok 120 zł (mały osobnik) a greckie ok 230-'zl (za osobnika ok 7 cm).

42d3e78f26a4b20d412==