PDA

Zobacz pełną wersję : Filtr do akwarium???



pleski
31-10-2013, 01:06
Jaki powinien być filtr dal żółwia w akwarium???
Czy jest potrzebny z napowietrzaniem???
Jakie wkłady np. weglowy ceramiczny???
Czy sa filtry poziome bo mam za mało wody na pionowy???

krist
31-10-2013, 02:45
ad.1 jak najbardziej wydajny i o mozliwie największej powierzchni filtracyjnej
ad.2 i tak i nie, żółwie to nie rybki nie poczebują tlenu w wodzie, ale minimum tlenu potrzebuja bakterie nitryfikacyjne wystarczy jak woda bedzie się wylewac z filtra troche nad poziomem lustra wody
ad.3 gąbka, ceramiczny, i można dać węgiel lub zwirek amonowy
ad.4 więcej wody!

p.s o filtrach było już wałkowane tysiące razy!!!!! nie możemy na forum powtarzaś się bez końca !!!! wystarczy abyś poczytał starsze tematy (troche czasu zajmuje) lub odwiedził stronke Jojka gdzie wszystko jest bardzo zrozumiale napisane!!!! Polecam bardzo pouczajaca lektura...

Ploplek
31-10-2013, 10:23
Spotkałem się już z filtrami poziomymi. Zawsze też możesz "położyć" filtr pionowy.

K.I.T.T.
31-10-2013, 11:51
Nie ma specjalnych fitrów dla żółwi( a nawet jeśl isą to daj sobie spokój)Filtry są produkowane z pszeznaczeniem dla rybek, które brudzą wolniej i mniejszymi kawałkami.kupując filtr wybież większy niż jest namalowane na pudełku lub poleca sprzedawca. Istnieją dwa rodzaje filtrów.Wewnętrzne(moim zdanie mw zupełnni wystarczające do akwarium ok 60 litrów)i zewnętrzne -zwykle o wiekszej mocy i powieżni czyszczącej .Napisałeś że masz niezbyt wysoki poziom wody.Jeśli napiszesz ile tej wody jest i jakie massz akwarium ,to można będie powiedziec jaki filtr mogłbys kupić sobie

pleski
31-10-2013, 13:40
Mam akwarium 25l!!!
Jest w nim 15l wody!!!

To jaki filtr proponujesz???

Dzieki!!!

K.I.T.T.
01-11-2013, 11:48
na ten momen kiedy masz w akwarium 15 l wody ,wystarrczyłby ci np; AQUA EL FAN MINI.Ale jesl izółwie będą zdrowe i będą rosnać w niedługim czasie zabraknie ci miejsca w akrawium będiesz musiał kupić wieksze i filtr będie miałkłopoty.Najlepszym rozwiazaniem było by; teraz dolać wody do akwarium i kupić filtr zewnętrzny(teraz będie pszyduzawy ale pszy zmianie akwarium nie wydasz znowu pieniedzy) niestety ja mam filtr wewnetrzny i na takich filtrach sieznam ale o zewnetrznych nie mam pojęcia .Napeno ktosci doradzi jaki kupić

marioh
02-11-2013, 04:56
Ja tez bym polecil jednak myslenie przyszlosciowe i zakup filtra zewnetrznego.Z pewnoscia kupno FLUVAL-a 104 firmy HAGEN to jedna z najlepszych opcji.Napewno bedzie on za duzy jak na razie,ale zobaczysz jak one potrafia szybko rosnac i jak brudzic.U mnie pracuje on w akwa z ok.70 litrami wody i z trzema zolwiami roznego rozmiaru.Moje akwaterarium juz robi sie male dla nich,a i filtr musze zmienic na wyzszy model(chociaz ten ma ok.roku),bo sie tez przeliczylem.

krist
02-11-2013, 08:16
jest tak jak piszesz, dla naszych gadzin trzeba kupować wszystko "na wyrost"... bo inaczej po roku lub dwóch bedziemy ponosić dodatkowe niepotrzebne koszta..

marioh
04-11-2013, 06:35
Ja liczylem sie z tym,ze one rosna,ale na jednego zolwia on by mi wystarczyl.Nic mi jednak z tego nie wyszlo,bo coreczka dostala od cioci mala samiczke,a ja druga uratowalem ze "sklepu zoologicznego"(warunki miala straszne,ale im to i tak wsio ryba-byle sprzedac).I teraz stoje przed faktem zakupu nowego akwaterarium i filtra (kubelek i podzwirowy),ale co zrobic jak sie chce zolwiki miec w miare godnych warunkach.
Pozdrawiam.

42d3e78f26a4b20d412==