PDA

Zobacz pełną wersję : Czy zmienia pancerz???



pleski
01-11-2013, 09:45
Jakie sa obiawy kiedy zolw zmienia pancerz???

Bo moj ma takie jakby pekniecia, brazowe plamki i tak jakby przezroczyste plamki!!!

Czy to moze byc powodem ze dalej nic nie je???

kajolka
01-11-2013, 13:38
to zółwie zmieniają pancerze? :/

Andriusza
01-11-2013, 17:04
Mozna to najprosciej nazwac zmienianiem pancerza ;) Podczas wzrostu, zewnetrzne plytki luszcza sie, czasem odpadaja. Zdarza sie to przez cale zycie zolwia, lecz z wiekiem coraz rzadziej, gdyz przyrosty sa coraz mniejsze. jesli chodzi o problem pleski, to ile juz Twoj zolw nie przyjmuje pokarmu? Bo piszac, ze nadal, to zdaje sie, ze troche to juz trwa. Zapewniles mu juz odpowiednie warunki? Jest wyspa i zarowka do wygrzewania nad nia (32-34 stopnie w najcieplejszym miejscu)? Zolw po posliku zawsze wychodzi na czesc ladowa, zeby strawic pokarm i przyswoic wszystkie mikroelementy z pokarmu. Jest UVB, tak potrzebne zolwiom? Czy woda ma odpowiednia temperature i jest czysta?. Pamietaj, ze utrzymywanie temp okolo 28 stopni wzmaga apetyt u zolwi i przyspiesza ich metabolizm. Bardzo duzo czynnikow wplywa na ogolna kondycje zolwia i jego apetyt. Postaraj sie zapewnic mu jak najlepsze warunki do zycia, a wszystko powinno byc dobrze. Jesli na prawde juz tak dlugo nie je, to moze te objawy, o ktorych piszesz to niedobor wapnia, albo jakis witamin, krzywica... Albo i zmiana pancerza :) Ale z Twojego opisu, tak na prawde za wiele sie nie dowiemy. Opisz dokladniej, moze zrob zdjecie i zamiesc na forum. Pozdrawiam.

pleski
02-11-2013, 04:05
Dzisiaj zauwazyłem ze zaczął cos tam skubać to dobra oznaka!!!

A ma zapewnione wszystkie waruki:
- ma grzałkę i odpowiednią temperaturę
- ma wyspę z lampą narazie UVA ale to sie zmieni
- jest tez filtr

Także uwazam ze nie ma najgorzej!!!
Ale juz jak zaczał cos jesc to mysle zemoze bedzie dobrze!!!

A co do pancerza to nie mam aparatu!!!
I tak jak pisałem ma brazowe plamki a gdzieniegdzie przezroczyste!!!

Jak go kupiłem to tego nie było!!!

42d3e78f26a4b20d412==