PDA

Zobacz pełną wersję : KOCHAMY ZÓŁWIE !!!!



OBMAB
02-11-2013, 16:21
ludzie @
ostatnio mam skłonności do reflekjsi na temat żółwi?
w zeszłym tygodniu siedziałem przed swymi terrariami i zastanawiałem się dlaczego hodujemy te zwierzęta??
Jako skrajny przykład podaję tu chlydre serpentine ??
Żółwie z tego gatunku są cholerykami i od najwcześniejszych lat swego życia utorzsamiają swego właściciela z pokarmem lub z obiekt swoich fimerów...
Pozatym rosną z nich (w bardzo szybkim tęmpie) olbrzymie potwory!
Gryzą i drapią nas dotkliwie, niszczą wszelakiego rodzaju dekoracje !
Psują filtry, rozbijaja żarówki, akwaria! Jednym słowem - B E S T I E!

WIECIE CO !
CHOĆBY, GRYZŁY NAS WSZYSTKIE ŻÓŁWIE JAKIE HODUJEMY I DRAPAŁY NAS TAJ JAK TO JEST MOŻLIWE ! TO MY I TAK BĘDZIEMY JE HODOWALI !!!!!!
DLACZEGO ?????
BO POPROSTU KOCHAMY TE NASZE STWORY !@@
cholera chyba się popłączę//////////////////////

AdamEx
03-11-2013, 02:48
ZGADZAM SIĘ !! <lol>

PiotrekP
03-11-2013, 03:11
chyba tak :P

a chelydra hmm fakt bestia :P wczoraj mnie pogryzc chciala jak sprzatalem :P robi sie coraz odwazniejsza.... poczatkow zamykala oczy jak ja bralem teraz juz gryzie i to jak ! ale jeszcz nie drapie....

najlepiej drapie zolwiak chinski .... tego zeby wyciagnac to musze brac dwoma rekoma ,..... gryzie dopieeo jak mu podokuczam ale pazurkami (ma ich mniej bo po 3 na lapce) drapie niezle:)

ale pomimo takich zachowan chyba kazdy lubi swoje zolwie:)

np. stadko mojch czerwonolicych reaguje na wlasciciela ,przychodzac do niego z nadzieja ze bedzie papu:) takie zachowania sa mile:)

wielu ludzi jednak nie rozumie jak mozna kochac zwierze ktore nie ma sierci ,i nie odwzajemnia uczycuc jak pies .....

krist
03-11-2013, 05:02
widzę żę przed świąteczny nastrój Wam się udzielił...... macie racje.... pozdrawiam!

Enola
03-11-2013, 10:11
Taaa to prawda :) Żółwie są piękne i choć nie merdają ogonem na mój widok to i tak kocham swoje gadzinki :)

kazz
03-11-2013, 10:35
To moje sa troche bardziej towarzyskie:D Probuja gryzc tylko jak sie im skorupe czysci:)

Pozdrowienia dla wszystkich milosnikow tych zwierzat:D

ZIEMAS
03-11-2013, 12:41
Kochajmy żółwie oraz poprawną polszczyznę.
Nauczcie się kochani starannie pisać. Miejcie szacunek dla siebie ,swoich czytelników i tematu (czyli ŻÓŁWI)

Jojek
03-11-2013, 23:34
Kiedyś jak wstawałem rano do roboty to wszyscy spali łącznie ż żółwiem. Od niedawna to się zmieniło. Teraz moja żółwica jak tylko zobaczy że kręcę się po pokoju - podpływa do szyby i obserwuje każdy mój ruch. Jak była malutkim żółwiem to tak robiła ale potem podrosła i jej przeszło, a teraz taka niespodzianka. Jak przechodzę w drugi koniec pokoju to "płynie za mną", wystawia tą swoją mordkę ponad wodę i się patrzy. Wiecie jakie to miłe :)

Aleksander
04-11-2013, 06:54
No, u mnie jest podobnie. Wstaję o 6.15, ale okazuje się, że nie pierwsza:) Niuniek jest już od kilku dni o tej porze "na łapach" i wędruje w ciemności po terrarium. W sumie nie znajduję wytłumaczenia, dlaczego tak się dzieje(temperatura w nocy to okolo 19 stopni). Łazi więc sobie powoli, bo jeszcze nie miał okazji sie rozgrzać i czeka na światło:)

Pozdrawiam
Natalia

Aleksander
04-11-2013, 07:06
Jeszcze a propos gryzienia - roślinożerny stepowy potrafi boleśnie ugryźć w rękę, która kojarzy się z pokarmem:) Wczoraj jeden z żółwi dosłownie biegał z otwartym pyszczkiem za moją dlonią wlożoną do terrarium, uniemozliwiając sprzątanie:) Jak rasowy drapieżnik:)

Pozdrawiam
Natalia

Cron Munich
06-11-2013, 05:44
Mowisz ze podaza za toba
moj junior jak tylko zapale swiatlo o 6stej
wychodzi z siebie, usiluje wspinac sie na szybe
wskakuje na wyspe z kamieni i ogolnie rozrabia
mialem na poczatku przeswiadczenie ze chodzi mu o jedzenie ale
chyba nei bo na reszte rodzinki tak nie reaguje
jak wracam z pracy jest podobnie
czesto tez jak siedze przy biurku
to bardzo sie interesuje co tam porabiam
i zaczepia mnie halasujac kamieniami :)

pozdrawiam

42d3e78f26a4b20d412==