PDA

Zobacz pełną wersję : chory czrewonolicy



tofik_21
12-11-2013, 08:56
Mam mały problem z jednym z moich podopiecznych. Od jakiegos czasu zaobserwowałam że jest on coraz bledszy wszystkie inne (pozostałe 6 ) są ciemno zielone ,a ten jakiś taki jasny.Wcześniej taki ne był. Czy to mogą być oznaki jakiejś choroby ? Może ktoś spodkał sie z takimi objawami. Prosze o pomoc

kamil_hools
12-11-2013, 12:05
zaproponował bym przenieść go do innego akwarium i podnieść troche temperature wody tak do około 30 stopni i wlać mu witaminki

tofik_21
12-11-2013, 14:34
tyle tylko że on nie wykazuje żadnych innych objawów choroby. A witaminy dostają reguralnie z jedzeniem. Nie wiem czy to na wiele sie zda ale dziękuje za pomoc. Zawsze warto sprubować

hubertis
13-11-2013, 02:30
Może po prostu mniej się opalał ?? Mi sie zdaje że żólwie mają różne kolory skóry . Np . mójego czerwonolicego skóra jest ciemna a mojego kolegi jasna , też (chyba) to zależy od płci . Mogę sie mylić :)

kamil_hools
13-11-2013, 03:37
to zależy w jakiej wodzie one są trzymane. jak jest ciemno zielony to jest w miękiej wodzie, jak ma jasny pancerz to jest twarda woda z dużą ilością zelaza ale to nieprzeszkadza

tofik_21
13-11-2013, 12:32
ale wlasnie oto chodzi ze to nie pancerz jest jasny tylko skora a wszystkie 7 sa trzymane razem w jednym akwarium i on kiedys byl normalny i ciemny a teraz jakos tak zbledl

kazz
13-11-2013, 14:43
Raczej od wody w jakiej sa trzymane to nie zalezy - dwa z moich zolwi sa jasne a reszta ciemne - wszystkie sa w takiej samej wodzie:)

Jojek
13-11-2013, 22:53
Nie wiem skąd masz tą informację, ale moje doświadczenie z dwiema żółwicami trzymanymi od małego razem przez siedem lat i posiadającymi zupełnie inne umaszczenie i skorupy i skóry nijak się ma do twojej teorii.

AdamEx
14-11-2013, 00:04
Może on pochodzi od innych rodziców i ma inne geny, jak przeglądam fotki żółwików na necie to rzadko można spotkać dwa identyczne, każdy sie czymś różni, takie jest moje zdanie...

kamil_hools
14-11-2013, 04:47
bo żółwie czerwonolice sa czasami mylone i sprowadzane do Polski jako inne gatunki bardzo podobne do siebie, a ich odmian jest bardzo dużo np: typowy czerwonolice ma za okiem czerwony pasek , są odmiany które mają żółty pasek , lub zamiast paska są różne zaokrąglenia.

Jojek
14-11-2013, 07:14
My Ci udawadniamy że różnice koloru skorupy NIE wynikają ze składu wody jak to sugerujesz w poście powyżej, a Ty (na swoją obronę?) próbujesz nam wmówić że mylimy gatunki! O co ci właściwie chodzi?

krist
14-11-2013, 07:42
jeśli nie wykazuje innych oznak choroby to nie przejmuj się tym! może akurat tak ma w genach, ale napewno w trakcie starzenia się będzie ciemniec..

tofik_21
14-11-2013, 09:25
Naprawde dziekuje wszystkim za tak duze zainteresowanie i pomoc tylko ne wszyscy mnie dobrze zrozumieli on poprostu zbladl ostatnio (+- 3 m-ce temu ) i dlatego mnie to zaniepokoilo. I napewno jest to czerwonolicy mam je od ok 6 lat wiec zdazylam sie im przyjzec i nigdy zaden inny tak nie mial. Mam cicha nadzieje ze tak jak mowicie raczej to nie jest nic grożnego bede go poprostu obserwowac a w razie problemow zabiore do weta.

Dziekuje i pozdrawiam

42d3e78f26a4b20d412==