PDA

Zobacz pełną wersję : Turbo Filter 350 (pytanie)



Puella
19-11-2013, 06:57
Witam Wszystkich! jestem na forum po raz pierwszy i od razu mam dosc szczegolowe pytania. Zastanawiam sie nad kupnem filtra dla moich zolwi. Juz prawie zdecydowalam sie na filtr "Turbo Filter 350" firmy Aquael. Moje pytania:
1. czy ktos z szanownych forumowiczow ma ten filtr i moze cos o nim powiedziec
2. czy moze byc on ustawiony w pozycji poziomej?
3. jakie sa jego wymiary (nigdzie na stronie nie ma informacji na ten temat a w sklepie zoologicznym pewnie najpierw bede musiala go zamowic)
4. czy moje zolwie nie zjedzą gabki? :)

pozdrawiem i dziekuje za wszelkie odpowiedzi!

p.s jesli ktos nie kojarzy tego modelu z nazwy zalaczam link to strony Aquael http://www.aquael.com.pl/pl/akwarystyka/filtryw.php?id=295

kazz
19-11-2013, 08:45
Nie mam takiego filtra, ale osobiscie nie polecałbym kupawania filtra bez zabudowy :/
Żółwie na pewno beda skubać gąbkę i szybko ją zniszczą :(

foczka81
19-11-2013, 09:06
witaj venustas:).Żółwie gąbki nie jedzą, choć jeśli wsadzisz naturalną...;)ale prawde mówiąc, lepiej samemu coś pokombinować. Ja mam pompke 300l/h aquaszut z silniczkiem wirnikowym. Kosztuje koło 40zł. Po co marnować miejsce w akwarium, bawić się w ciągłe niewygodne płukanie gąbki? Zdradze ci mój sekret na tani filtr zewnętrzny. Musisz mieć pojemnik +-na wysokości akwarium, dwie rurki, pompka i jakiś wkład do filtra. Umieszczasz pompke w pojemniczku, jedna rurka tłoczy wode do akwa, a druga odprowadza wode w strone filtra, oczywiście musi być zassana(zgodnie z zasadą działania naczyń połączonych). Wszystko trzeba odpowiednio zgrać, dlatego podczas pierwszych minut działania obecność obowiązkowa:) pozdrawiam! (:ja też jestem od niedawna:)

deju
19-11-2013, 10:36
Ja posiadam taki filtr . Nie trzeba wcale dawac gabki mozna dac sam wklad czyli filtracja biologiczna ..ja mam ten filtr z wkladem weglowym i ceramicznym a na koncu dalem wieksza gabke polecam jest to godny uwagi filtr w tej cenie

Puella
19-11-2013, 10:55
Tymczasowo kupilam filtr Aquael fan mini, wiem ze za dobry nie jest i troche za maly ale zostanie on wymieniony, tak wiec ciagle decyzja co do wyboru najodpowiedniejszego jest nie podjeta. taki tani, samorobka to bardzo dobry pomysl i sie nad tym zastanawiam. tylko czy moglby mi ktos jeszcze powiedziec czy taki filtr o ktory pytalam na poczatku moze byc w pozycji POZIOMEJ. bo inaczej cala glowica wystawalaby ponad powierzchnie wody.

pozdrawiam!

foczka81
19-11-2013, 13:10
w filtrze znajdujw się silniczek który nie może pracować na sucho, o to tylko chodzi. Jeżeli ten plastikowy"klocek" jest w wodzie to ok. Można go więc umieścić w pozycji poziomej.

New Age Messiah
27-11-2013, 15:02
taki filtr może spokojnie leżeć w pozycji poziomej albo trochę pod skosem. Pozdrawiam

42d3e78f26a4b20d412==