PDA

Zobacz pełną wersję : Czy Żółw Grecki "oddycha całym sobą" ?



has
20-11-2013, 04:05
To chyba dziwne pytanie więc spodziewam się dziwnych odpowiedzi :-)

Do rzeczy: mojego Pędziwiatra mam od półtora tygodnia i w zasadzie nic mnie nie niepokoi poza jednym zachowaniem tego malucha. Mianowicie w różnych sytuacjach (po obudzeniu, przed jedzeniem, po jedzeniu, po piciu, przed piciem, itp; generalnie do kilku razy dziennie) zdarza się, że mniej więcej w rytmie ludzkiego oddechu, Pędziwiatr porusza rytmicznie na zewnatrz i do środka pancerza łapkami i szyją wraz z głową. Sprawia to wrażenie jakby w rytm oddechu poruszał połową swoich narządów zewnętrznych i dlatego mnie to troche niepokoi. Spotkaliście sie juz może z takim zachowaniem ? Dziwne to jest czy normalne i głowy sobie nie zawracać ?

Z góry dzięki za info.

pozdrowienia
hubert

igck
20-11-2013, 05:46
Mój żółw coprawda stepowy robi tak najczęściej po jedzeniu gdy pomaga sobie przełknąć pokarm. Żółwi trzesą też łapkami gdy się boją.

Yaqbi
20-11-2013, 05:49
Moja greczynka też się tak zachowuje, zwłaszcza, kiedy jest zdenerwowana, albo po wysiłku.
Dla przykładu: stań przed lustrem i zobacz, jak porusza się Twoja klatka piersiowa przy oddechu, a potem przebiegnij z maksymalną prędkością dwa kilometry i znów się sobie przypatrz :))
Myślę, ze nie masz się czym martwić

Pozdrawiam

Qba

foczka81
20-11-2013, 07:15
To naturalne, żółwie w ten sposób oddychają. Jest to mniej lub bardziej widoczne w różnych sytuacjach. Kurcząc łapki powodują ruch płuc, w sumie oddychają podobnie jak my:)

AdamEx
20-11-2013, 10:57
Mój się też tak zachowuje z tym że mam żółwia wodnego (Graptemys kohni), jak się wesprze tylnymi łapami o coś w wodzie i wystawi nos ponad wode w celu zaczerpnięcia świerzego powietrza to czasem to wygląda jak by rapował <lol>. Z tego co zauważyłem żółw ma płuca zlokalizowane blisko tylnych kończy i przy oddychaniu porusza także nimi, myślę że to normalne.

has
21-11-2013, 03:22
No tak, rzeczywiście. Moje czerwonolice, które miałem z 10 lat temu robiły to samo ale jakoś nie skojarzyłem faktów :-)
Dzięki wszystkim za pomoc.

Dora
21-11-2013, 10:55
To normalne- moja gadzinka tez tak oddycha.Troszke smiesznie to wyglada jak spi-
ale jest zdrowa wiec nie ma obaw,ze cos jest nie tak.

42d3e78f26a4b20d412==