PDA

Zobacz pełną wersję : woda w akwarium



deju
21-11-2013, 15:06
Mialem czysta wode w akwarium do czasu jak nie zlecilem rodzicom opieki nad zolwiami.. prosilem aby dolali wody odstanej .. ale co tam mozna prosic wlali 5 litrow z kranu :( teraz woda w akwarium zrobila sie mleczna czy da sie to uratowac?? w filtrze mam wegiel aktywny i ceramike.... help... bo wymieniac cale akwa od nowa to chyba brrrr chyba rozumiecie moja zlosc brrr

foczka81
21-11-2013, 15:47
jak to jest mleczny, to rozumiem że nieprzeźroczysty. Jak tak to lepiej wymień:( A jak to jest nieodstana i ma takie małe drobinki, że wydaje się trochę mętna, to powinna się za jakiś czas odstać. Możesz też zrobić częściową podmiane wody, a nie dolewanie nowej.

Amaranta
21-11-2013, 23:44
metna woda w akwarium jest przyczyna gwaltownego rozwoju bakterii (oczywiscie jezeli woda byla swiezo wlana). U rybek czesto sie to zdarza i jedynym wlasciwie sposobem na pozbycie sie tego jest przeczekac. Jedynym zagrozeniem jest niedotlenienie a to żolwiowi raczej nie grozi:) mozna wymienic cala wode i wiekszosc ludzi tak robi

AdamEx
22-11-2013, 00:32
Kup sobie wybielacz do wody, wlej kilka kropel i po kłopocie...Pozdrówki

bruenor
22-11-2013, 00:38
HMMmmmmmm.....

Krystalizator??

Daj wodzie odstać 2 -3 dni i powinno być ok. o ile woda nie śmierdzi i nie jest to typowa zawiesina z brudu
(teraz się w wodzie dzieje... część bakterii umiera inne się rozwijają chlor dodaje swoje 3grosze..... )

AdamEx
22-11-2013, 00:57
"WYBIELACZ OPTYCZNY, USUWA ZMĘTNIENIE BIOLOGICZNE I ODKAŻA WODĘ W AKWARIUM" - ja stosuje ten preparat i jestem zadowolony, zawsze po podmianie wody wlewam około 10 kropelek do akwa [28l] i wodama ładny niebieski odcień, polecam...

deju
22-11-2013, 06:09
Wybielacze dobrze ze tych rad Jojek nie widzir brrr

vivaldis
22-11-2013, 07:38
Ja w przypadku metnej aż białej wody dodawałem preparat akearystyczny do mętnej wody. Preparat taki ma kolor niebieski i po dolaniu go do wody po pewnym czasie kiedy woda zostanie odfiltrowana robi skie klarowniejsza. Acha preparat nie jest szkodliwy dal zólwi.

krist
22-11-2013, 11:32
ale jest to chemia której raczej wszyscy unikamy.. moim zdaniem lepiej miec wydajny system filtracji i częściej podmieniać wody niż lać takie specyfiki..

AdamEx
22-11-2013, 14:52
Wszytko jest dobre w określonych ilościach, ja dawkuje 10 kropli na tydzień i nie widze w tym nic złego oczywiście są lepsze inne metody walki z mętnieniem wody ale to już się wypowiedzą biegli w temacie :-)

42d3e78f26a4b20d412==