PDA

Zobacz pełną wersję : MÓJ ZOLWIK MA DZIWNY KARAPAKS(CZERWONOLICY)



FANATOR
22-11-2013, 18:35
MAM PYTANKO :)
MAM OGROMNY PROBLEM NIE MOGE GO ROZWIKLAC OD DAWNA. NIEWIEM CZEMU MOJ MLODY ZOLWIK (SAMICA) MA CHOLERNIE DENERWUJĄCĄ SKORUPE PONIEWAZ MA JAKIES BIALE PLMKI ALE JAKBY POD WARSTWĄ I WYGLĄDA TO JAKBY MIAL PECHERZYKI POWIETRZA POD LUSKAMI
MOJ ZOLWIK NIGDY CHODZ MA 2 LATA NIE ZRZUCIŁ ANI JEDNEJ ŁUSKI
SKORUPA MU ŁUSZCZEJE W MALYMI PLATKAMI A NIE LUSKAMI MAM WSZYSTKO CO TRZEBA SUPER FILTRY DUZE OPSZERNE AKWARIUM MOCNA GRZALKE SWIATLO LADZIK WYPASIONY A ON MI JAKOS SLABO ROSNIE I MA TE PLAMKI. NIE WIEM CO JEST PROSZE O POMOC !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1 (wydaje mi sie ze moze to byc wynik braku uv ale was prosze szczegolnie o zdanie)

AdamEx
23-11-2013, 01:45
Możliwe że jest to spowodowane brakiem promieni UVB, a jak u niej z dietą ??

FANATOR
23-11-2013, 05:37
moj zolwik je bardzo urozmaicony pokarm
je mieso wolowe slimaki mam hodowle rybek dla moich zolwi lubi owoce podaje mu wszystkiego rodzaju pokarm suszony i paleczki bio rept
dostaje tagze wapno

krist
23-11-2013, 12:26
z tym mięsem wołowym i innych ssaków i ptactwa uważaj! nie nalezy podawać zbyt często!! ok 1-3 razy do roku (takie jest moje zdanie na ten temat) starzy wyjadacze jak np. Jojek lub MataManX całkowicie odrzucają możliwość karmienia gadzin mięsem ssaków i ptactwa (podawanie tychże mięs na dłuższą mete jest bardzo szkodliwe) z owocami też bym ograniczył się do sporadycznych podań..lub wcale (cukry..) zamiast tego nigdy nie powinno brakowac dostępu do zieleniny wodnej np. moczarka. z ptactwa możemy podawać wątróbke bo zawiera dużo witamin i w razie horoby, przeziębienoia, krzywicy, niedoboru witamin, możemy podawać ją częsciej ale tylko w okresie leczenia i to też w małych ilościach! dobry pokarmem są tez mrożone całe krewetki, dzdzownice i wszelkie ryby a szczególnie rybie podroby!

krist
23-11-2013, 12:31
aha to że słabo rośnie tym nie powinieneś się martwić, szybki wzrost może spowodować niedobór mineralno-witaminowy zaburzenia przemiany materii i w konsekwencji doprowadzić do rozmiękania pancerza i krzywicy...poza tym szybki wzrost jest swiadectewem przekarmiania co widać przez nierówne przyrosty na karapaksie..

FANATOR
23-11-2013, 14:42
A jeszcze jedno moja samica ma okolo 2 lat (troszeczke mniej) i wazy 0,25 kilosa ma zieloną skorupe i jest wyraznie wybrzuszona z Jest cholernie twarda lecz ma ten objaw bialych plamek i luszczenia sie malymi platkami a nie luskami.W tym caly problem.Moge dodac ze mam jeszcze druga samiiczke lecz kupilem ja troszeczke wyrosnietą, ona wazyla 30 deko a teraz ma prawie jeden kilos a minelo dopiero 7 miechow od zakupu więc wydaje mi sie ze ten dziwny karapaks jest wyzwaniem dla miłosnika naprawde obeznanego w swiecie żółwi. :)

krist
24-11-2013, 03:36
tak z pisma to nic nie widać jakieś fotki musiałbys zapodać... a ta druga samiczka ile ma cm??? i lat???

FANATOR
24-11-2013, 07:45
TA DRUGA SAMICZKA JEST DOSYC DLUGA MA OKOLO TYLE CO DŁOŃ MEZCZYZNY HEHEH MA JASKARWE UBARWIENIE I OD CZASU GDY JA TRZYMAM U SIEBIE TO JEJ WYGLAD JEDYNIE SIE POLEPSZYL I TO O WIELE NABRALA KOLOROW I SKORPA MA TAKI FAJNY POLYSK NIE DA SIE OPISAC MUSZE ZROBIC FOTKI . ALE JAK MOWILEM MOJA MALUTKA SAMICZKA TEZ JEST LADNIE UBARWINOA (SKORA)A SKORUPA JEST DO DUPY TAKA JAKBY OLIWKOWA PAPUCIASTA NO NA DODATEK MA LEKKO WKLESŁE DWIE TARCZKI TE PRZY ŻEBROWE BLIZEJ OGONA. NA TYCH WKLESLYCH TO TEGO BIALEGO JEST NAJWIECEJ JAKBY POD LUSKA CZY SZKLIWEM NIE WIEM JA JEJ POMOC
I DODAM ZE JEDEGO CZEGO NIE MAM UVB!!! (RESZTA NAJWYZSZEJ JAKOSCI, I BARDZO DUZE AKWA, JEDZENIE SUPER CIEPLUTKA WODA)

FANATOR
24-11-2013, 07:46
KRIST JESLKI MASZ GG TO PODAJ TAK MOZE BEDZI LEPIEJ WTEDY CI WSZYSTKO OPOWIEM NO I BEDE WIEDZIAL ZE KTOS ODPOWIE HEHE:)

krist
24-11-2013, 12:33
jest w profilu..

Andriusza
24-11-2013, 14:47
Nie wiem FANATOR czy przez przypadek nie podales nam przyczyny tych bialych plamek. Otoz napisales, ze jedyne czego nie masz to UVB. Hodujesz zolwia juz od 2 lat, a nie zapewniles mu bardzo waznego elementu. Brak tego widma uniemozliwia w duzym stopniu synteze witaminy D3, ktora uczestniczy w przyswajaniu wapnia i innych waznych pierwiastkow. Przeciez wszyscy pisza, jak wazne jest UVB i na Twoim miejscu czym predzej zastanowilbym sie nad zakupem odpowiedniej swietlowki. Na pewno bedzie lepiej, lecz nie jestem przekonany, czy zmiany na karapaksie sie cofna.

krist
24-11-2013, 15:31
jakie zmiany? jak narazie patrząc na zdjęcie ,ostrych zmian krzywiczych nie widać, (zresztą te i tak się nie cofną..) białych bąbelków tez nie widziałem...

Andriusza
24-11-2013, 15:52
Tak sie sklada, ze odpowiadalem zanim jeszcze zdarzylem ujrzec te "wstrzasajace i niewytlumaczalne zmiamy karapaksu", o ktore tak nas wypytywal FANATOR. Wiem, ze jako mlody hodowca, moze miec jakies watpliwosci, pytania czy problemy, ale niech formuuje je w sposob odpowiedni, a nie tonem rozkazujacym. Zauwazyl to juz przede mna Aleksander. A reszta widze nie przejmuje sie wyrazami typu "sra", "do dupy", "wali na rece". Nie wspomne o razacych "ortografach" i prostackim slownictwie. Nie wie, co to jest netykieta i jak ja stosowac w praktyce. Wystarczy troche poczytac o zasadach jakie panuja na forach, grupach itd. Moze troche przesadzam, ale FANATOR w ciagu 40h zamiescil 24 posty, z ktorych ponad polowa w jakims momencie mi nie odpowiadala. I sie po prostu uprzedzilem. Ot, takie moje przemyslenia :)

Jojek
24-11-2013, 23:28
No To mnie Andriusza wyręczyłeś :) Właśnie czytam listy FANATORA i jakoś wogóle nie mam ochoty odpowiadać, Widzę że uzyskał odpowiedzi i mimo że mógłbym jeszcze sporo dodać. To jedyne na co miałbym ochotę to napisać upomnienie.
I mam nadzieję że tak potratkuje. Twój i mój post. Człowiek podający że ma 18 lat powinien wiedzieć co to jest posznowanie rozmówcy i interpunkcja.

42d3e78f26a4b20d412==