PDA

Zobacz pełną wersję : denerwujace uv kto ma racje ?????



FANATOR
23-11-2013, 06:31
Prosze zlitujcie sie powiedzcie mi oco biega ja niewiem, co wchodze na jakies forum to wszyscy gadaja o lampach dla gadow ktore emituja uv ja wiem ze one sa bardzo potrzebne wiec chce kupic, ale teraz nie wiem czy to ma byc to co jest w dyskotekach (biale tylkko sie wyroznia) czy to byc zwykla jazyniowka czy to ma byc jakas zasrana jazyniowka terra glow costam nie wiem dlaczego to takie zagmatwane kazdy gada co innego jeden mowi ze taka swietlowka czy zarowka jest najlepsza a 3338388 osob mowi ze ta jest zla a potem za 4 minuty na odwrot!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!.


PROSZE O POMOC FACHOWCA CO MAM KUIC ILE TO KOSZTUJE CZY JEST COS TAKIEGO ?
HELP !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! HELP !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

AdamEx
23-11-2013, 07:44
Dla żółwi wodnych musi być świetlówka UV z 5% UVB np. ExoTerra - Repti-Glo 5.0, cena jest zależna od długości i mocy, zerknij na www.um-um.pl

kajolka
23-11-2013, 08:37
kup też kule dyskotekową i użądzenie do robienia sztucznego dymu ;) i może lekcje tańca u Michela Jackosna dla żółwi :P moonlight...itp. :]

kajolka
23-11-2013, 08:49
uuups...Jacksona :P literki mi się poprzestawiały

krist
23-11-2013, 09:16
kaojlka jak masz dawać takie porady to lepiej nie pisz nic.. dla fanatora było o tym już pisane tysiące razy!!!!! wystarczy poszukać i poczytać
tak na 100% świetlówka UVB potrzeban dla gadów to świetl. tzw. terrarystyczna zawierająca w swym emitowanym świetle promienie UVB (B-ważne!!! zwykłe UV oznacza ultrafiolet!! nam oprócz dyskotek nie potrzebne) np. 3% 5% lub 8% dostępna świetlówka to np. Hagen Repti Glo 5.0 (oznaczenie 3.0 5.0 oznacza ilość procent ) przeznaczona także dla żółwi czerwonolicych, swietlówki dostepne sa o różnych długościach i mocach...

FANATOR
23-11-2013, 11:09
bardzo wam dziekuje za pomoc, a za te dyskoteke to sie wcale nie dziwie ze koles sie troche oburzyl hehehe nie mam nic za złe, glupie pytanie gluia odpowiedz hehehe :0 pozdrawiam i dziekuje !!!!!!! :->

kajolka
23-11-2013, 13:29
to jeszcze poprawka..kolesiówa,rodzaju żeńskiego ;) ja też przepraszam,poniosło mnie

42d3e78f26a4b20d412==