PDA

Zobacz pełną wersję : Czy zdrowy żółw puszcza bąbelki nosem



annamaria
23-11-2013, 07:46
Od niedawna zajmuję się chodowlą żółwia czerwonolicego, dlatego czytam dużo na ten temat w internecie. I "gdzieś" przeczytałam , że jak żółw puszcza bańki przez nos to jest zaziebiony. Wystraszyłam się podwyższyłam temperaturę do 30 stopni i nie wiem czy dobrze zrobiłam. Bo żółw nie wydaje się chory je chętnie, jest ożywiony i tylko czeka na zmiane akwarium żeby pływać swobodnie. Bardzo proszę aby ktoś wyjaśnił mi czy te "bańki " puszczane przez nosek są groźne, czy tylko jakiś "amator" mnie zdenerwował. I jeśli teraz obniżę temperature do 25 to się naprawdę nie zaziębi . Anka

krist
23-11-2013, 09:08
tak jeśli je puszcza po wyjęciu z wody lub jak siedzi na wysepce, przez wydzielanie się sluzu z noska.. co jest objawekm horobowym lub infekcją bakteryjną, normalnie to pod wodą puszczają czasem bąbelki powietrza, lub jak spi ma mały babelek powietrza na nosku.. (smiesznie to wygląda..)

annamaria
23-11-2013, 09:32
Na szczęście zółw banieczki puszcza tylko pod wodą i rzadko czyli wszystko ok Dzięki Kirst

foczka81
24-11-2013, 13:55
ale po co ci tak wysoka temperatura?!

krist
24-11-2013, 14:19
jaka wysoka?? bo temp 25 nie jest zbyt wysoka dla żółwi.. jest temp optymalną jaką powinno się mieć w akwa (wody) czym większa temp.tym szybszy jest ich metabolizm co jest na dłuższą mete szkodliwe, i odwrotnie czym nizsza temp. tym bardziej spowalniają metabolizm mniej jedza,wolniej rosną, stają apatyczne, i mogą zachorowac... temp. znacznie pow. 25 st C np. 27-29 st.C podnosimy w razie choroby..

42d3e78f26a4b20d412==