PDA

Zobacz pełną wersję : MAM FOTE MOJE ZOLWIA PROSZE ZOBACZ I POMÓŻ



FANATOR
24-11-2013, 08:12
PROSZE ZPOJRZ NA TEN PANCERZ I POWIEDZ CO MYSLISZ. JAK TWOIM ZDANIEM JEST CHORY A JESZCZE LEPPIEJ WIESZ NA CO TO PROSZE POMUZ MI I ZOLWIKOWI DODAM ZE MA DWA LATA WAZY 0,24 KILO MA LADNIE UBARWIONE SOKRE TYLKE TEN PANCERZ. [B]PROSZE HELP !!!!!!!!!!!!!!!!!![B]

AdamEx
24-11-2013, 08:14
Coś Ci z tą fotką nie wyszło albo mi się coś podziało...

FANATOR
24-11-2013, 08:14
SORX MALY PROBLEM Z FOTO ZARAZ NAPRAWIE !!

FANATOR
24-11-2013, 08:41
o link do mojego zolwika [/url] http://pand.fm.interia.pl/tarczkaaaa3.JPG [/url] prosze o pomoc !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!

kajolka
24-11-2013, 09:07
hmm...jak dla mnie to wygląda całkiem normalnie...może Ty nie widzisz tych 'łusek' które Twój żółw zrzuca?

vivaldis
24-11-2013, 10:27
Uważam, ze z karapaksem twojego zolwia jest wszystko OK. A pancerz nawet u zdrowych zolwi nie zawsze musi byc idelany.

FANATOR
24-11-2013, 10:29
DZIKEKI BARDZO WAM A TE PLAMY TO CO TO MOZE BYĆ????????????????????

Aleksander
24-11-2013, 11:08
Abstrahując od tematu Fanator - postaraj się, żeby Twoje posty były "przyjemniejsze w odbiorze". Nie krzycz do nas, używając wielkich liter i nie stosuj takiej horrendalnej ilości znaków interpunkcyjnych, np. wykrzykników - aczkolwiek rozumiemy Twoją determinację w dążeniu do zdobycia wiedzy o Twoim żółwiku:)
Będzie nam łatwiej i przyjemniej czytać Twoje wypowiedzi a w efekcie pomagać Ci:))

Pozdrawiam
Natalia

krist
24-11-2013, 12:41
po tej fotce widać że wszystko jest ok. ale poślij mi na skrist@interia.pl więcej fotek jak możesz, i całej gadzinki również..( i z innego profilu ..)

foczka81
24-11-2013, 13:49
Człowieku, jakie plamy?!

AdamEx
25-11-2013, 04:12
Nie wysyłaj na maila tylko wrzuć na forum, każdy jest ciekawy i chce zobaczyć, może ktoś ma podobny problem.

krist
25-11-2013, 04:43
oczywiscie daj na forum ale i zainteresowanym może większa ilość posłąć na maila

FANATOR
25-11-2013, 05:01
A czy napewno nie widac na tej skorupie jakis niepokojących objawów? bo jak juz pisalem

ten zoolwik nie zrzucil mi jeszcze ani jednej luski mimo ze ma 2 latka. Dzisiaj w sklepie

zoo ekspedient powiedzial mi ze jest to efekt nie smarowania zolwikowi skorupy olejkiem

serry. Prosze was abyscie tez to rozwazyli , dzieki za dotychczasowe posty. moze jeszcze

dzisiaj zamontuje kolejne foty na serwie

krist
25-11-2013, 06:20
prosze nie słuchaj większości sprzedawców w zoologikach, kieruj się tym co napisane jest na forum ! tu nikt nie wciska czegoś aby na tym zarobić.. czerwonolicym bo takie żółwie masz ( uzupełnij profil!!) NIE POTRZEBUJĄ miec smarowanej, natłuszczanej skorupy czyt,. karapaksu..... jest to całkowicie zbędne!!! nic niepokojącego nie widziałem w karapaksie u Twojego żółwia (chociaz przydałyby się jeszcze inne fotki) no może zbyt jasny był ale to moze być spowodowane np. lamą błyskową. Poza tym nie zrzucił ani jednej łuski bo ciągle ma nowe przyrosty, przestan panikiwać wkońcu kiedyś zrzuci stare łuski..

FANATOR
25-11-2013, 07:50
Dzięki wielkie jestem szalenie wdzięczny za podpowiedzi i troszeczke wiadomosći. Chciałem dodać , że sklpikarz powiedział mi ze skorupa mojego żółwia rozpuszcza się wodzie bo zawieraz wapno i dlatego musze kupic preparat oleisty za 17 zł żeby ona wróciła do super wyglądu. Niewiem czy maił racje bo niejestem genetykiem czy chociarz biologiem dlatego podszedłem do tego z ostrożnoscią i nie kuipłem tego lecz jak bedzie treba to kupie suropek za 300 zł tylko zeby mu pomoc. :>

Jojek
25-11-2013, 08:10
Jeśli woda u zółwi ma odczyn kwaśny to może powodować stopniowe mięknięcie pancerza aby temu zapobiec stosuje się wapienne żółwiki, które rozpuszczają się w wodzie i przywaracają jej właściwe PH. Ale o żadnych preparatach oleistych nie słyszałem.

FANATOR
25-11-2013, 08:45
dzięki ja stosuje wapno w formie zolwika ale tylko do pokarmu do wody raczej nie bo wydawało mi sie że to marnotractwo na ten litraz zbiornika. Wiem jednak że kiedyś próbowałem i woda jakoś zaczeła brzydko pachnieć i pomyslałem że to do niczego nie prowadzi . Jojek przeczytaj przeprosiny.:) dziekuje że starasz sie mi pomóc, doceniam to jestes dobrym człowiekiem.

Jojek
25-11-2013, 08:54
Wapienny żółwik to tak zwany kondycjoner do wody. Właśnie jego jest zrobiony tak aby się stopniowo rozpuszczać w wodzie i poprawiać jej parametry. M. inn. dzięki temu mniej śmierdzi woda.
http://www.um-um.pl/product_info.php?products_id=549

http://www.hagen.com/usa/aquatic/product.cfm?CAT=1&SUBCAT=108&PROD_ID=01075100020101

krist
25-11-2013, 12:30
w którym zoologiku ci tak powiedzieli??? unikaj go ......wszystko zrobia aby człowiekowi coś wcisnąć.... jeszcze 17zł za to masz , mrożone stynki, gammarus , paczke krewetek i jeszcze moczarke plus jakąś żywą rybke... co znacznie lepiej wplynie na kondycje gadziny niż ten preparat..

42d3e78f26a4b20d412==