PDA

Zobacz pełną wersję : Szybszy rozkład...



Skirzu
24-11-2013, 12:02
Czy ktoś słyszał o środkach dodawanych do akwaterrariów, celem przyspieszenia rozkładu odchodów, czy mogą być szkodliwe dla fauny bakteryjnej znajdującej się w filtrze i oczywiście dla żółwi.
Pozdrawiam

krist
24-11-2013, 12:52
to bakterie rozkładają resztki i odchody, preparaty o których piszesz mogą być tymże bakteriami...o czyms takim nie słyszałem, sa preparaty oczyszczające wode i klarujące ją tylko to jest chemia i raczej odradzałbym stosowania (nie tylko ja..)

Amaranta
24-11-2013, 13:09
a nie lepiej częściej wymieniać wodę?

foczka81
24-11-2013, 13:37
środki które usuwają resztki pokarmu i odchody to nic innego jak szczepy bakterii które nie są w stanie zaszkodzić żółwiom. Znacznie pomagają w utrzymaniu czystości.

Skirzu
24-11-2013, 16:14
Ja na szczęście nie mam problemu z wodą, jest klarowna, nie śmierdzi, aż sam się dziwię, ponieważ nie mam super specjalistycznego filtra. Ostatni raz zmieniałem wodę 2 miesiące temu, żółw jest w niesamowitej kondycji, rodzinka która od czasu do czasu wpada nie może się nadziwić jak pięknie rośnie,zawsze podkreślam zero patologicznych objawów, ale co drugi dzień poświęcam trochę czasu na mechaniczne usuwanie odchodów, a czasem i codziennie, żółwik gania za rurką zasysającą syf myśląc, że zaraz dostanie jedzenie,niesamowicie to wygląda, a filtr czyszczę raz, dwa razy w tygodniu w zimnej wodzie, aby jak najmniej zniszczyć kulturę bakteryjną. Jeżeli chodzi o preparat o który pytam, a słyszałem, że są takie w sprzedaży, chciałem go zastosować, aby być jeszcze bardziej pewny i spokojny o czystość wody.
Pozdrowienia dla Wszystkich
sie manko
"hulaj dusza, piekła nie ma"

bruenor
25-11-2013, 01:13
Ja stosuje taki preparat (Hagen Turtle Clean - neutralizator zapachu dla żółwi) są to szczepy bakterii.

Nie usuwa to odchodów z dna akwarium. Zapobiega natomiast przykremu zapachowi.

Rybki żyją a żółwie ochoczo je ganiają, więc myślę, że jest OK.

42d3e78f26a4b20d412==