PDA

Zobacz pełną wersję : podżwirowy z kaskadą



roni
26-11-2013, 15:39
I kolejny problem. Tym razem jaki kupić filtr podżwirowy do połączenia z AC-150.Wiem że takie rozwiązanie stosuje Ludwik i Andriusza więc głównie ich proszę o pomoc.Inne rady oczywiście też mile widziane.

Jojek
27-11-2013, 07:44
Takie łączenie filtrów nie jest standartowym rozwiązaniem i nie dostaniesz gotowego pasującego. Rura filtra dennego ma większą średnicę od rurki zasysającej, odpowiednią redukcję musisz sam dorobić (guma, silikon, kawałek węża bądź taśma).

ludwik
27-11-2013, 10:53
Jeśli AC-150 to Aquaclear 150, to niestety Jojek ma rację. Ja łączę AC300 z podżwirowym o tyle, że czyszczą jedno akwarium ;-). Podżwirowy Aquashut mam połączony z głowicą od filtra Aquashut Turbo 8W.
Pozdrawiam
Ludwik

roni
27-11-2013, 14:34
To może troche inaczej.Jaki kupić filtr podżwirowy i ewentualnie co do takiego filtra trzeba dokupić żeby być w pełni zadowolonym. a AC-150 już mam dlatego chciałbym go wykorzystać.Prosze o pomoc bo nie mam zaufania do sprzedawców w zoologikach.Oni swoja wiedze opierają chyba tylko na instrukcjach obsługi:)

ludwik
27-11-2013, 15:31
Wyszedłem z tego samego założenia, bo kaskada też mi się sprawdza. Dlatego kupiłem podżwirowy (2,50zł za kwadrat 13cmx13cm) i filtr za 45zł (z którego wykorzystałem głowicę z napowietrzaniem, sama głowica specjalna do podżwirowego była droższa ;-)
Nie wiem czy te ceny są super dobre, ale kupowałem w jedynym sklepie w Poznaniu (z tych co objechałem) gdzie właściciel w ogóle wie o co chodzi. Myślę, też że możesz skorzystać z rady Jojka. To dorabianie redukcji tylko tak groźnie brzmi , parę wężyków różnej grubości z Praktikera lub Castoramy nałożonych na siebie na ciepło powinno rozwiązać sprawę. Inna sprawa czy te wężyki plus robota da dużo mniej niż cena takiej głowicy jak ja kupiłem. Ja korzystam z dwóch niezależnych filtracji również z tego powodu, że już raz z urlopu wracałem bo filtr się zapowietrzył, a tak to w razie czego jeden system filtracji przez tydzień pociągnie.

roni
27-11-2013, 15:47
no właśnie przymierzam się chyba do podżwirowego z głowicą.Szczególy napisałem na priva.Dziekuje za pomoc w rozwiazywaniu dość trudnego tematu jakim jest filtacja- skuteczna filtracja.

42d3e78f26a4b20d412==