PDA

Zobacz pełną wersję : swietlowki



phenix
28-11-2013, 04:11
napiszcie jak zamontowac taka swietlówke. tak okolo ile godzin swieci. jaki sprzet do jej obslugi, w czyms to musi byc umocowane.
czy jest okreslony czas oswietlania, czy moze poprostu stosuje czas dzienny naswietlania czyli 12 godz

krist
28-11-2013, 05:49
napewno chodzi CI o świetlówke terrarystyczną emitującą prom UVB.... np. Hagen Repti-Glo 5.0, i mają one niestandartowe długości a więc:
a. kupujemy gotowe oprawki od producenta, naj mniej kłopotkiwe i najbardziej obciążajce naszą kieszeń...
b. przerabiamy dostępne oprawki w elektrycznym...
c. kupujemy wszystkie potzrebne części osobno (dławik,starter,końcówki mocujące świetlówke, wyłącznik , troche kabla..) i składamy wszystko do kupy...
d. kupujemy elektroniczny dławik dzięki któremu podłączenie wszystkiego jest jeszcze prostsze, mocowaniw w tym przypadku jest dowolne ale tu znowu ta kasa...
po wybraniu którejś z opcji możemy swiecić gadzince 12h na dobe max. przez 10-12 miesięcy ponieważ po tym okresie świetlówka przestaje emitować prom. UVB... do tego wszystkiego św. ta musi być zamocowana max. 30 cm nad miejscem wygrzewania się żółwia...

dr Robert
28-11-2013, 12:39
Ja niczego nie montowałem sam, w zwykłym elektrycznym kupiłem oprawkę do świetlówek, a potem znalazłem odpowiedniej długości Repti Glo 8.0. Wszystko pasowało.

pari
28-12-2013, 14:10
Przerabiac zwykle oprawki do swietlowek ?
Jak i po co ?
Podejrzewam, ze znaczenie, może mieć wilgoć i zabezpieczenie się przed nią tak ?

42d3e78f26a4b20d412==