PDA

Zobacz pełną wersję : Świetlówka z innej strony



Zawór
03-12-2013, 10:08
Mam jedno pytanie na temat świetlówki. Wiem że dla stepowca trzeba Repti Glo 8.0 tylko mam pytanie o ilość watów. Czy jest tutaj jakaś róźnica? Bo przecież ciepła i tak ta świetlówka nie daje a i myślę że promieniowanie jest podobne (odległość). Czy są jakieś róźnice? czy wystarczy ją zamontować tylko w miejscu wygrzewania się żółwia czy musi tak na długość mieć np. połowę terrarium? Sorki jeśli pytanie jest banalne ale naprawdę się zastanawiam :o)

SlipknoT
03-12-2013, 11:01
Powiem ci ze chyba to nie ma znaczenia lecz mam jedno pytanko. Posiadam repti glo5.0

(dzisiaj kupiłem) ma ona 20 w jak ktoś wie niech powie jakie ona ma swiatło bo mi się

zdaje że, w sklepie jak mi pokzaywali że działa to swieciła na bialo z doadatkiem swiatła

fioletowego a u mnie w domu tej niebieskiej poświaty jest jakby troche mniej. Wiem że

kupiłem oprawe gotową o mocy 18 wat moze to dlatego ?? Powiedzcie czy roznica 2

watów ma jakies znaczenie dla emisji uvb. :)

AdamEx
03-12-2013, 12:43
W Watach [W] podawana jest moc świetlówki, im większa świetlówka tym więcej mocy potrzebuje aby otrzymać odpowiednią ilość światła, są też różnice kilku [W] przy tej samej dł. lecz praktycznie jest to niezauważalne.

krist
04-12-2013, 03:27
nie powinna mieć, ale nie zaleca się montażu świetlówek o znacznie wiekszej mocy do słabszych dławików i odwrotnie... różnica 2 Wat jest tak mała iż nie powinno miec to większego wpływu na świecenie. a jeśli chodzi o tą fioletową poświate napewno było to odbite światło od otoczenia które w twoim domu się różni i dlatego taka drobna różnica.

42d3e78f26a4b20d412==