PDA

Zobacz pełną wersję : Aquael - FZKN 150



Nash
04-12-2013, 03:27
Witam
Moja przygoda z zółwiem czerwonolicym niedawno sie zaczela i chcialbym zeby bylo mu jak najlepiej, wiec stad moje ciągłe pytania. Mam awka 55 litrowe. Jeden filtr wewnetrzny. Zastanawiam sie na zakupem zewnetrznego. Czy wybor filtra Aquael - FZKN 150 bedzie dobrym rozwiazaniem? Czy warto poszukac czegos innego, tańszego?. Czy taki filtr, w razie, zakupu bedzie pozniej nadawal sie do wiekszego akwa ok 150 litrow?
Pozdrawiam
Nash

bruenor
04-12-2013, 03:47
Z opisu na stronie producenta wygląda Ok.
Jedna uwaga.
Niezależnie od producenta polecam taki kubeł, w którym wkłady filtracyjne są w oddzielnych pojemnikach. Ja mam kubeł (Eheim 2213 w podobnej cenie) z jednym dużym pojemnikiem i męczy mnie, że nie mogę wyjąć samych gąbek i ich przepłukać tylko musze wywalać wszystkie wkłady.
Nie jest to bardzo duży mankament, ale mnie przy dwóch „brudasach” troszkę męczy.

I jeszcze dodatkowo polecam dokupić zaworki na wąż. (rury u mnie zachodzą osadem szybciej niż zabrudzi się filtr i wygodnie jest wypiąć same rurki i je wyczyścić)
(oczywiście koszta wysokie, ale nie konieczne od razu)

Nash
04-12-2013, 06:02
A czy taki filtr jest niezbedny? Czy przy takim awka jak pisalem nie wystarczy zwykly wewnetrzny? Czy jego działanie bedzie znacząco oddziaływac na warunki panujące w akwa??

Łukasz Czura
04-12-2013, 06:15
Ja mam podobny filtr do filtra bruenora (2113 termofiltr [foto]) i mam taki sam problem z wkładami i zawory muszą być bo jak się ich nie ma to jest potem zabawa z nalewaniem przez rurki wody aby je napełnić. Z tego co wiem to Aquael FZKN 150 jest przystosowany do filtracji wody w zbiorniku 150 litrowym (nie wiem czy to ma być akwarium 150 lirowe czy wody w nim ma być 150 litrów). Jeli to pierwsze to myślę że wystarczy, ale jeżeli drugie to raczej przy żółwiach lepiej kupić Aquael 250. Miałem już grzałkę i filtr Aquael'a i z jakości ich wykonania byłem zadowolony.

bruenor
04-12-2013, 06:43
Do tego akwa wystarczy, ALE….

Nasze łobuzy dorastają dosyć szybko i czeka cię zbiornik ~ 100x50x50 a tam najlepiej sprawdzają się „kubły”

Ja miałem ok. 30L wody i jak żółwie osiągnęły po ok. 10 cm to wewnętrzny nie wyrabiał…
Ponieważ miałem już „nagrane akwa 110 x 55 x 55 to wybrałem kubełek zamiast większego wewnętrznego… ( ale i tak czeka mnie ciut większy zbiornik…albo dobudowanie „wyspy” poza akwa - tylko nie mówcie o tym nic mojej drugiej połowie ; ) )

SlipknoT
04-12-2013, 12:03
Ja tagże posiadam filtr fzkn aquaela i powiem że jest swietny tylko po pewnym czasie sie zapycha i woda slabo leci ale to nic, woda jest czysta jak łza a mam akwa okolo 150 literkow przy 10 cm żółwiku.

krist
04-12-2013, 14:30
poza tym plusem są cztery koszyki na wkłady, co daje wg. producenta łącznie 8 litrów pojemności... no i wg. innych jego użytkowników (na forum akwarystycznym) jest znacznie cichszy niż fluval.... no i cena tez znacznie mniejsza bo 210 zł w
http://www.discus.com.pl/sklep/product_info.php?products_id=5537
jest to drugi model już znacznie poprawiony i dużo lepszy niz FZK-1, model 150 ma tę samą wydajność 450l a model FZKN 250 ( 250zł.) ma 650 litrów na min.
moim zdaniem lepszy byłby 250 ma większą wydajność która bardzo maleje w miarę jak zabrudzają się rurki... oczywiście trzeba by było zamontować zawór aby ograniczyć przepływ żeby nie było wiru w akwa... w miare jak rurki i filtr bedzie zbierać syf i się przytykać możemy popuścić zawór zwiększając przepływ..

SlipknoT
08-12-2013, 08:08
Polecam ten filtr

kitty
22-12-2013, 13:38
Ja mam filtr FZKN 250. Mam dwa żółwiki, filtr pracuje jak narazie 3 tygodnie ale sprawuje sie swietnie skonczylo sie w koncu wymienianie wody co 3 dni. Akwarium mam 120x40x50 mysle ze moim dwom maluchom wystarczy do konca ich dni. Radze kupic większy filtr gdyz z czasem zbiornik trzeba bedzie wymienic, a przy takich brudaskach jakimi są żólwiki trzeba dwa razy mocniejszy filtr niz bedzie wody. Pozdrawiam

42d3e78f26a4b20d412==