PDA

Zobacz pełną wersję : Podżwirowego ciąg dalszy



roni
05-12-2013, 09:34
Witam wszystkich.
Za radą Ludwika kupiłem ruszta podżwirowego aquaszuta i 8W turbo wewnętrzny.I mam kolejny problem.Czy podłączając samą głowicę do podżwirowego nie będe narażony na ciagłe czyszczenie wirnika,bo skoro 8W turba ciągnie jak odkurzacz to wszystkie śmieci pójdą prosto do głowicy.Może ktoś mi zasugeruje jak wykorzystać cały komplet tzn.głowicę z filtrem8W tyrbo w połączeniu z podżwirowymi kratkami.

ludwik
05-12-2013, 13:13
Od października czyściłem raz i to raczej z ciekawości, coś się tam osadza ale większość zanieczyszczeń siedzi w podstawie komina, jak tam po miesiącu, dwóch będziesz coś ruszał to najlepiej doprowadź grubą rurą wylot z kaskady żeby większość brudu zaciągnął, reszta się wzburzy i po godzinie z powrotem osiądzie na dnie. Takie wzburzenie też zachodzi przy dolewaniu wody, niemniej nawet trochę warto je wywoływać żeby nie było w akwa miejsc gdzie woda się zastoi bo wtedy tam pojawiają się glony.

roni
05-12-2013, 14:17
Dzięki,jutro zabieram sie do pracy.Mam nadzieję że będą efekty.

Skirzu
05-12-2013, 23:21
Jak wygląda to połączenie aquaszuta i rusztu, jak masz zdjęcie prześlij mi.
Dzięki

roni
06-12-2013, 00:41
Niestety jak na razie z aquaszuta wykorzystuje tylko głowicę,a filterek... może cos wymyślę.A swoją drogą może by zrobić coś w rodzaju lejka i to połączyć z rusztem?Trzeba poeksperymentować.

roni
06-12-2013, 05:54
Skończyłem.Woda trochę mętna ale się klaruje.No i znowu mam pytanko,czy jest jakaś maksymalna grubość kamieni żeby podżwirowy działał.Wysypałem jakieś 4cm.Gadzinka juz zaczeła szukać szczęścia pod kamieniami.Niezły ubaw.

ludwik
06-12-2013, 08:17
Ja mam dość duże kamyki, 2-3 cm. Kopanie pod kamykami to standard, ale wesoło zaczyna się robić jak wpuścisz tam świderki. Ja kilka chowam pod filtr aby przeżyły, a resztę pod kamienie. Te pod kamieniami nie mają dużych szans. Kamienie aż fruwają po akwarium.

roni
06-12-2013, 09:30
Ja mam tez kamyki mniej więcej tej wielkości ale chodzi mi o to czy 4 cm warstwy to nie za dużo.A świderki mam zamówione na przyszły tydzień.Mam zamiar założyć jakąś małą hodowlę,gupiki do tego może coś jeszcze.

Jojek
08-12-2013, 23:39
Miałem 4 cm warstwę w akwarium z hodowlą świderków (bardzo drobny żwir) i stwierdziłem że to za dużo, zmniejszyłem do 3 i nadal jest chyba trochę za dużo - zmniejszę jeszcze tak do 2 - 2,5. Duże znaczenia ma tutaj grubość żwiru, myślę że jak masz grubszy żwir to masz większe prześwity w nim i możesz mieć grubszą warstwę.

42d3e78f26a4b20d412==