PDA

Zobacz pełną wersję : Zlota rybka



Nash
06-12-2013, 10:48
Hej
Jaki czas temu dostalem do mojego akwa zlota rybke. To bylo raptem pare dni temu. Moj zowl zyje w nim od jakis 3-4 miesiecy. Za to zlota rybka stracila ochote do zycia. ma na sobie jakis bialy nalot i wydaje sie tak jakby lapala powietrze nonstop.. Prosze odpowiedz na pytanie dlaczego tak sie dzieje.??
Pozdrawiam

kajolka
06-12-2013, 12:04
może ma pleśniawke(rybka)? masz może jej foto?

dr Robert
06-12-2013, 12:55
A co to za gatunek żółwia w tym akwarium (jakim ?) ? Jeśli non stop rybka łapie powietrze to znaczy że się dusi (można założyć sobie na głowę plastikowy worek i sprawdzić jak się czuje rybka) bo ma w wodzie za mało rozpuszczonego tlenu.

Nash
06-12-2013, 14:21
Hej
Mam zolwia czerwonolicego w akwarium 65 litrowym. Jeden filtr wewnetrzny 450l/h. Rybka jest teraz bardzo ospala. Zero ruchu prawie. No chyba ze ja zolw pogodni.Co to moze byc? A jak ma malo tlenu to co mam zrobic? Zastanawialem sie nad zakupem filtra zewnetrznego. Czy to rozwiaże problem?
Pozdrawiam

Nash
06-12-2013, 14:39
A tu jest ta rybka:(

Double
06-12-2013, 15:22
możliwe ze pomyliłam ja z kamykiem (kiepskie ujecie), ale to moze byc ospa rybia (ichtioftirioza), dosc czesta choroba u ryb. spytaj w zoologiku np. o Ichtiosan, preparat na ta chorobe, albo jakies inne lekarstwo.

Andriusza
06-12-2013, 19:02
Czy rybka, ma takie jakby nastroszone luski i bezwladnie opada na dno, nie przyjmuje pokarmu? Jesli tak, to moze to byc posocznica, czyli ogolne zakazenie organizmu i proponowalbym Ci wyjac od zolwia, usmiercic w najbardziej humanitarny sposob (wlozyc w wodzie do lodowki), wymienic cala wode w akwa i miec nadzieje, ze zolwiowi nic nie bedzie.

foczka81
07-12-2013, 02:20
hm myślałam że to będzie welonka, a tu złota rybka rzeczywiście. Możesz przenieść ją do innego pojemnika z natleniaczem i wodą z akwarium. Miałam podobny problem u rybek w stawie:( Ale maluchy raczej z tego nie wychodzą. To może być rybia pleśniawka:/ musisz kupić preparat nie znam nazwy ale jest niebieski i to chyba jakiś:/ manganian potasu:/ nie wiem, ale silnie barwi.

foczka81
07-12-2013, 02:26
czemu się tak dzieje? środowisko w jakim żyje żółw jest pełne bakterii. Jeśli nie masz filtra, to sytuacja jest kiepska :/ Nawet obniżona kondycja ryby związana z klimatyzacją czy drobne skaleczenie stwarza im warunki do rozwoju. Dlatego choroby ryb wiążą się bezpośrednio z jakością wody.

Nash
07-12-2013, 03:29
Hej
Rybka wpierdziela jak głupia. Nawet to co daje zółwiowi:) Byla tylko ospala. Nie wiem czy to nie moja wina ale jak kupilem rybke to przez kilka dni wyłaczalem na noc filtr. Teraz od 3 dni chodzi nonstop i rybka jest ozywiona. Biały nalot praktycznie nie istnieje juz. Tylko pletwy ma jakies takie jakby oklapniete. Nie wiem ile zaslugi w tym zolwia. ktory jeszcze nie moze jej dogonic. ale chyba od czasu do czasu podgryza wlasnie pletwy. A co do opadani to nie ma czegos takiego. Pływa normalnie. Ale czasem siedze na dnie i tyle.

foczka81
07-12-2013, 03:41
lepiej zastosuj ten preparat, bo często po nagłej poprawie, następuje...zgon:/

Nash
07-12-2013, 03:46
Hmm
To ja juz nie wiem. Co rozumiesz przez nagla poprawe? Jesli rybka bedzie przez 3-4 dni ok to znaczy ze jest juz wszystko dobrze? Czy nawet po takim czasie moze sie okazac ze i tak sie wykonczy??
Pozdrawiam

dr Robert
07-12-2013, 05:13
Przede wszystkim trzeba natlenić wodę czyli kupić natleniacz.

Nash
07-12-2013, 07:44
Czy wlasnie brak tlenu moze byc glownym powodem zlego "samopoczucia" rybki?
Filtr jest niewystarczajacy? On nie daje tlenu?
Pozdrawiam

Piotrek A.
07-12-2013, 08:05
Pisałeś, że masz filtr wewnętrzny. Jeżeli pracuje on w kompletnym zanurzeniu, jak to z reguły bywa u żółwi, to nie natlenia on wody. Natomiast jeżeli wysunięty jest lekko ponad powierzchnię wody, to nieco natlenia. Sugeruję do wylotu wody z filtra podłączyć wężyk, którym pobierane będzie powietrze, albo wysunięcie wylotu wody ponad taflę. Ale szczerze mówiąc, jeżeli myślisz o utrzymaniu rybki przy życiu, no to wydaje mi się, że lepiej będzie zamontować ten wężyk (o ile Twój filtr na to pozwala). A poza tym, to jeżeli rybki mają do chwili zjedzenia przeżyć, to zalecane jest się porządnie przyłożyć do jakości wody.

Pozdrawiam,
Piotrek A.

P.S.: Z akwarystyką nie miałem _nigdy_ nic wspólnego. Wiedzę opieram na tym, co ostatnio przeczytałem w Internecie.

foczka81
07-12-2013, 13:20
i tak może się okazać że się wykończy:/ jakość wody musi być lepsza mimo to z rybkami nigdy nic nie wiadomo. Często ich choroby mają właśnie taki przebieg:(

Irtysz
07-12-2013, 14:39
Jak byście byli uwięzieni w basenie z krokodylem to po pewnym czasie też byście mieli wywieszony język, brak chęci do życia i różne wysypki ze strachu. Nash proponuje ci kup dla niej kule za kilkadzieści złotych. Są nawet takie z pokrywkami i lampką i tam ją trzymaj. A jak chcesz mieć jakieś rybki w akwa z zółwiem to jedynie gupiki są w miare wytrwałe, ale to i tak jak mają kryjówki. Hodujmy nasze gadzinki ale nie stresujmy przy tym innych zwierząt.

dr Robert
07-12-2013, 15:45
Tylko nie kulę. To można porównać tylko z wysepką plastikową z palemką dla żółwia. To jest zupełnie niepotrzebne męczenie zwierzat. Normlne prostokątne akwarium z objetością wody co najmniej 2-3 razy większą od tej nieszczęsnej kuli.

42d3e78f26a4b20d412==