PDA

Zobacz pełną wersję : dziób żółwia



phenix
08-12-2013, 04:14
czy możecie ocenić czy mój żółw nie ma za długiego dzioba, wydaje mi się że jest troche przerośnięty. zdjęcie jest troche nie ostre bo z telefonu i nie mogłem go uchwycić

dziękuje

vivaldis
08-12-2013, 05:15
Wydaje mi sie ze dziob twojego zolwia troszke przerosniety.

Irtysz
08-12-2013, 07:36
Czy przerośnięty dziób żółwia jest efektem jakiegoś niewłaściwego hodowania??? Brak uv , niewłaściwa dieta??? Czy takie "schorzenie" jest w jakiś sposób niekorzystne dla żolwia? Jest jakiś sposób na leczenie???

minio
08-12-2013, 07:44
Dziób przerasta w wyniku podawania zbyt miękkiego pokarmu na, którym dziób nie może się ścierać.Często to się zdarza.Proponuję spiłować go pilnikiem do paznokci, z tym że wcześniej musisz unieruchomić głowę żółwia i uniemożliwić schowanie jej do pancerza.Najlepiej złapac żółwia palcem wskazującym i kciukiem zaraz za głową.Proszę to robic ostrożnie i z wyczuciem.

SlipknoT
08-12-2013, 07:45
Moim zdaniem niejest aż tak żle lecz mogło by być lepiej. Podajesz mu pokarm ktory umozliwia mu prawidłowe ścieranie dziubka ??

phenix
08-12-2013, 09:30
marchewka, co moze byc jeszcze? na wiosne pojade z nim do weterynarza najblizszy w olsztynie. teraz nie chce go wiez bo jest za zimno, do tego czasu wydaje mi się że nic zlego nie powinno się stać

krist
08-12-2013, 12:11
daj mu też wapienne żółwiki lub takie łódeczkowate wapno tj. szkielet mątw jak się to nazywa sepia? (poprawcie mnie jak zle napisałem) które można dostać w zoologiku dla papug.

Irtysz
08-12-2013, 12:34
Mój żółwik także miał przerośnięty nosek. Zastosowałem jednakże nieco inną metodę. Zdecydowanie potrzebne są do niej 2 osoby. Nie łapałem go za główkę, wystarczylo tylko przytrzymać przednie łapy, a żółwia unieść w powietrze. Sam wysunął lekko główkę. do skrócenia dzioba użyłem cążków do skórek nad paznokciami. Wystarczyły 3 delikatne cięcia i lekkie przypiłowanie pilniczkiem. Wydaje mi się, że ta metoda jest szybsza i mniej stresująca niż kilkunastominutowe piłowanie pilniczkiem.

Karol Chłopecki
08-12-2013, 14:08
Na pewno to szybsz metoda ALE gdy przytniemy ciut za krótko to uszkodzimy tkankę twórczą lub kość która będzie krwawić i zadamy zwierzęciu ból.Prócz tego tnąc gruby i twardy dziób doprowadzamy do powstania mikroszczelin ale to już mniejsze zło:)
Ale z dzióbkiem wg mnie jest ok.Sepia i marchewka wystarczą:)
Pozdrawiam

JoShi
09-12-2013, 08:53
Jest efektem miekkiego, rozdrobnionego jedzonka.

JoShi
09-12-2013, 08:55
> do skrócenia dzioba użyłem cążków do skórek nad
> paznokciami.
To zbyt ryzukowne. Pilowanie pilnikiem wcale nie musi trwac dlugo, bo ta listwa latwo sie piluje. Jest to jednak duzo bezpieczniejsze.

42d3e78f26a4b20d412==