PDA

Zobacz pełną wersję : Basenik



Irtysz
08-12-2013, 08:02
Czy macie jakieś ciekawe patenty na elegancki, funkcjonalny, a przede wszystkim bezpieczny basenik dla zółwia lądowego???? Bez problemu mógłbym wsadzić jakiś plastikowy pojemnik ale nie wygląda to zbyt estetycznie. Czy np. próba wykonania jakiegoś odlewu gipsowego wchodzi w gre?? Czy poźniej jakt tam naleje wody czy to mi się nie rozklei i czy woda nie będzie nabierała szkodliwych własciwości??? A może jakieś eksperymenty z gliną??

SlipknoT
08-12-2013, 08:20
Kup gotowca

dr Robert
08-12-2013, 08:55
Gips jak to gisp, pod wpływem wody się rozpadnie. Glina jest dobra, ale trzeba mieć przy okazji warsztat garncarski do jej wypalenia :).
Wiem, że ludzie eksperymentują z modeliną, ale efektów tych eksperymentów nie znam. Ja stosuję gliniane lub plastikowe podstawki pod doniczki.

krist
08-12-2013, 12:04
można kupić baseniki do terra odlane z żywicy i maty szklanej, wyglądem przypominają kamienne..

Irtysz
08-12-2013, 12:46
Dzięki bardzo za podpowiedź z gotowymi basenikami. Znalazłem coś takiego na stronce http://www.um-um.pl/product_info.php?cPath=220_659&products_id=2317

Nie kosztuje to aż tak wiele, więc chyba rzeczywiście lepiej kupić. Jedynie nad czym się zastanawiam czy wysatrczy dla stepowego medium czy lepiej large, bo tu różnica w cenie jest.

krist
08-12-2013, 13:44
to zalezy od wielkości samego żółwia i terra..

Dora
09-12-2013, 02:51
Takie baseniki mozna kupic prawie w kazdym sklepie zoologicznym i chyba sa tansze niz te ze strony um-um.Wielkosc zalezy od wielkosci raczej terra, w ktorym ten basenik ustawisz.Mojemu 15cm grekowi nie daje az tak duzego bo i tak 2-4 razy dziennie wymieniam wode bo tak pieknie ja "zapaskudzi".Zas sam pojemnik raczej traktuje jako zrodlo wody do picia niz do kapieli.Kapiele moja gadzina ma w innym
pojemniku i w wodzie cieplejszej.

Aleksander
09-12-2013, 03:40
My w jednym terrarium mamy ceramiczną miskę a w drugim ceramiczna podstawkę pod doniczkę. Stoją wkopane w warstwę drobnej kory i otoczone płaskimi kamieniami, więc jest swobodne dojście. Polecam poszukiwania w sklepach ogrodniczych, bo wyjdzie taniej, niz kupowanie gotowego gadżetu a równie estetycznie. Żółw powinien móc swobodnie do niej wejść, ale za duża tez nie powinna być, bo z mojego doświadczenia wiem, że większy i głębszy zbiornik może odstraszać żółwia.

Pozdrawiam
Natalia

hanzel
09-12-2013, 09:57
Ja u swojego greka mam ceramiczna podstawke pod doniczke. Kozt takiej podstawki jest znacznie mniejszy niz basenik z zoologicznego a rowniez sprawdza sie dobrze. Zółw wchodzi do basenu kiedy tylko ma na to ochote. Trzeba tyko wymieniac wode bo zólw zrobil sobie z podstawki z woda TOI-TOI'a (toalete):) załatwia sie tam i przynajmniej jest czysto w terra:)

42d3e78f26a4b20d412==