PDA

Zobacz pełną wersję : a maluchy śmierdzą... :)



Inger
08-12-2013, 12:26
Jak ktoś już kiedyś zauważył, kapsle jeszcze, dwa czerwonolice. Dokupuję im osprzęt stopniowo, przyszedł czas na filtr(y), bo zmienianie wody co drugi dzień w końcu może stać się męczące:). Znowu więc pytam o radę: jaki filtr wewnętrzny dla takich maluchów? Akwa 30l.

Skirzu
08-12-2013, 14:36
Mówiąc męczące masz na myśli oczywiście zwierzaki, a tak na przyszłość za nim kupisz sobie pupilka wydaj kasę na odpowiedni domek dla niego i oprzyrządowanie.
Do rzeczy na 30l moim zdaniem starczy wew.filtr aquaszut 8W, na dzień dobry, a jak będziesz mieć więcej kasy pomyśl o czymś bardziej profesjonalnym.

krist
08-12-2013, 15:30
bedzie musiała bo za jakiś czas gadzina podrośnie i co wtedy???? większe akwa, znacznie więcej wody, i dobry filtr.... taka prawda!!!

SlipknoT
09-12-2013, 07:28
Zmien akwa bo jestem wręcz pewnien że niedługo z powodu małego terra bedziesz zmuszony je oddac i pozatym w duzym owiele lepiej się rozwijają mam na mysli okolo 240l
To powinno na dwa żółwie styknąć ale nie bedzie luksusu
(nic im nie zastapi jeziorka) Powinienes do tego kupic jakis pożądny filtr o przepływie min 600l bo inaczeje bedzie słabo wyrabiać no i podstawe mocna grzałka i UVA i UVB to jest bardzo istotne nie ma mowy żebys trzymał podrastające żółwiki bez UVB to prowadzi do chorób. Nie baw się w stopniowe powiekszanie akwa czy kupowanie małych filterkow (to sie nie opłaca poco kupowac dwa razy) żółwie mimo pozorow amatorow rosną bardzoszybko(czerwonolice przy dobrych warunkach ktorych ty niestety jeszcze nia masz)
Jezeli masz zamiar pobawaic sie tylko przez chwilke żółwikami np.pół roku to kup im aquaela 2 i styknie. Pozdro !!

Inger
09-12-2013, 09:20
nie kupiłam sobie pupilka, a dostałam. Dziękuję bardzo za radę.

Inger
09-12-2013, 09:24
Po pierwsze - jestem dziewczyną.
Dalej - doskonale zdaję sobie sprawę z tego, o czym napisałeś. Nie zamierzam się "bawić zółwikami". Właściwie mam osprzęt skompletowany, jeszcze tylko ten filtr.

krist
09-12-2013, 15:15
z filtracją wody jest problem przy żółwiach bo trzeba by było stosować filtry jak najbardziej wydajne.. przy wewnętrzych filtrach jest problem z ograniczeniem powierzchni, ewentualnie filtr wewn. kaskadowy możesz zainstalować który ma pojemność na 2 wkłady filtracyjne tylko jest jedno ale trzeba mieć na tyle wysoki stan wody aby filtr mógł zaciągnąć wode, co niektórzy forumowicze je mają i chwalą.
drugą sprawą jest zastosowanie wydajnych filtrów kubełkowych zewnętrznych które mają poj. 3-4 wkładów i sprawdzają się bardzo dobrze tylko jest jedno ale.. są drogie (jednym z tańszych są polskie a Aquael FZKN-250 i bardzo dobrze wykonany i wydajny..http://www.discus.com.pl/sklep/product_info.php?products_id=2061 )ale jeśli planujesz kupno większego akwa i bawienie się w hodowle na dłuższą mete to polecam FZKN-250 lub Fluvala 204
nie wiem czy czytałaś ale na stronie Jojka jest bardzo dobrze opisany problem filtracji, polecam...

AdamEx
10-12-2013, 11:59
Ja mam w akwa 28l dwa filtry wewnętrzne, AquaEl Mini i Aqua Szut Mini, w sumie 2x250l/h. Woda jest czysta i prawie nie śmierdzi. Raz lub dwa razy w tygodniu podmieniam 1/3 wody, stosuję do tego węża o śr. wew. 10mm który dobrze zasysa syf z dna, tylko muszę uważać bo wciąga żwirek z dna. Można zobaczyć moją skromną hodowlę na ---> http://www.zoltolicy.xu.pl (żółw ostrogrzbiety), Pozdrawiam...

SlipknoT
11-12-2013, 11:00
co !!?? NA DWA ŻÓŁWIE taka mała powierzchnia niestety ale twoje żółwie mają bardzo złe warunki byty(czasem sie zastanawiam czy moja samica o sl skorupy10cm nie ma za ciasno w 200l akwa. A ty trzymasz 2! żólwie w 28 litrach to lekka przesada i napewno musisz z tym coś zrobić ! Na dwa żólwiki 250 l min!! Jestem ciekaw czy zamontowałes im jakies uv bo z tego co widziałem na twojej galeri(moze to nie twoje żólwiki) mają lekką krzywice i nie dziwie się ze 2 mini filterki wyrabiają w 28 litrowym akwa. Ja posiadam 600l aquaela na 200l i mam wode jak łza przez 2mies, oczywiscie dolewam tylko tyle ile wyparuje. Woda jest czysta chocby dlatego ze razem z żólwiem plywa mnostwo rybek ktore sa wrazliwe na czystosc wody a nic im sie nie dzieje.) Sorki ale na twoim miejscu nie chwalił bym się takim akwarium bo to jest godne tylko i wyłącznie potepienia chyba ze nie masz warunkow na wieksze to mogłbym to przęknac ale obowiązkowo pwinienes oddać żólwie komus kto zapewni im dobr warunki!

SlipknoT
14-12-2013, 14:42
Co jest kilka dni mineło a tu adamex jeszcze się do mnie nie popłakał albo przeczytał to co napisałem i uwierzył w to ze nie ma dobrych warunkow i teraz się drapie po czole co zrobić!

Inger
15-12-2013, 02:06
a nie przyszlo ci do glowy, ze po prostu jak pisal, to mu zero wcielo (280l)?? Akwa na zdjeciach nie wyglada na 28,nie?
A moze po prostu mu sie nie chcialo komentowac.

kitty
22-12-2013, 14:12
Proponuje nie kupowac zbednych rzeczy. Ja tak samo zaczynalam z moimi. Zaczelam najpierw od 25 l akwarium z jednym malym jak kapselek zółwikiem po miesiącu stwierdzilam ze czas dla niego na wieksze kupilam mu 56 litrowe akwarium ale ze byl malutki i żeby nie było mu smutno dokupilam drugiego żółwika (oczywiscie plus caly osprzet tj. filtr, grzalka) po ok pol roku akwarium zrobilo sie zamale no i tu niespodzianka akwarium 240 l plus szafka, pokrywa dobry filtr (grzałki uzywam jeszcze starej) do tego kamienie do zrobienia wysepki kosztowaly mnie 1300 zl. proponuje kupic odrazu wszystko duze aniżeli bawic sie w niepotrzebne koszta. Ale tak szczerze mimo takich kosztow nie zamienilabym moich zolwikow na zadne inne. coprawda mam jeszcze psiaka ktory jest kochany ale jak patrze na moje dwa plywające gadki w akwarium odrazu sie uspokajam.

42d3e78f26a4b20d412==