PDA

Zobacz pełną wersję : skorupa czerwonolicego



justY
09-12-2013, 05:34
mam takie pytanie smarujecie czyms skorupy waszych gadzinek zeby byly ladne i blyszczace?ja wlasciwie na skorupe mojego nie moge narzekac, ma ladny oliwkowy kolor..ale pytam tak z czystej ciekawosci, bo spotkalam sie w sklepach zoologicznych wlasnie z preparatami do pielegnacji skorupek

bruenor
09-12-2013, 06:14
Hmmm.... No właśnie warto czy nie....

Ja niczym nie smaruje tylko, co jakiś czas szoruje je z glonów i osadów z wody.
(Co jakiś czas znaczy jak wzorek na karapaksie staje się mało widoczny a skorupa staje się b. ciemno brązowa. Po szczotkowaniu znowu ładniutka i widać wzorki)

SlipknoT
09-12-2013, 07:08
a jakiego masz żółwika ??? Ja smaruje regulatnie mojemu czerwonolicemu olejkiem roślinnym i daje to efekt

justY
09-12-2013, 11:25
no tak..moj lubi jak go szoruje....glonow nie ma...wzorki widac...ale wlasnie moze taki olejek roslinny to dobry pomysl....

krist
09-12-2013, 14:25
ludzie opamietajcie się... karapaksów żółwi czerwonolicych i innych wodnych sie nie smaruje!!!!!! żadną oliwką czy olejem roślinnym (głupi pomysł..) Bo kto w naturze im oliwi skorupy????
tylko podczas choroby np. grzybicy smaruje się im karapaksy odpowiednią maścią ewentualnie raz na jakis czas szczotkuje się je miękką szczoteczką aby usunąć glony lub inny nalot...
Było o tym pisane już tyle razy !!!! a tu znowu to samo..... justy prosze nie nasladuj Slipknota on sam musi sięjeszcze bardzo wiele dowiedzieć o żółwiach..
poza tym skorupy smaruje się żólwią lądowym stepowym czy greckim....

justY
09-12-2013, 14:41
dzieki! wlasnie o taka konkretna odpowiedz mi chodzilo!! ..tyle czasu nie byl niczym smarowany..i jest mu u mie dobrze, wiec niech tak pozostanie:)

Cron Munich
10-12-2013, 00:03
Gdyby natura chciala to by zapopatrzyla zolwiki w zbiornik na olivke :D

dr Robert
10-12-2013, 01:13
Lądowym też nie ma po co smarować, pewnie raz na jakiś czas im nie zaszkodzi, ale po co. Ale jeśli już mamy w sobie tyle energii do spożytkowania :) to lepiej poświęcić ją na ważniejsze rzeczy związane z hodowlą żółwi (np. rozbudować terrarium, poszukać mleczu pod śniegiem itp.).

justY
10-12-2013, 06:31
wszystko tak ladnie brzmi...w naturze sie niczym zolwiki nie smaruja, lepiej zrobic im wieksze terrarium..zgadzam sie..tylko jest jedno ale...w naturze one sobie tez nie mieszkaj w "4 scianach" nie wybieraja sobie swielowek, filtrow...itp....i nie wiem jakbysmy starali sie zapiewnic im dobre warunki..to i tak one pozostaja w niewoli.......

dr Robert
10-12-2013, 07:38
Tak to niewątpliwie prawda. Dlatego jeśli ktoś nie wie jakie zwierzę wybrać niech nie wybiera żółwia. Żółw to zwierzę tylko dla pasjonatów. Tylko nie wiem co to ma do smarowania...

justY
10-12-2013, 14:28
tak sie poprostu zamyslilam przy okazji pytania o napotkany w zoologicznym preparat do ochrony skorupy...i tak sie ma to do smarowania....

dziekuje za odpowedzi .... pozdrowienia

42d3e78f26a4b20d412==