PDA

Zobacz pełną wersję : Żółwiak chiński



kamil_jankowski
10-12-2013, 08:50
Witam!
Mam zamiar kupić żółwiaka chińskiego (Pelodiscus sinensis) i mam pewien problem . W internecie wyczytałem że żółwiaki muszą mieć w swoim akwaterrarium część wodną która musi zawierać w sobie część wody głębokiej oraz mielizne . Z czego najlepiej zrobić tą część wodną ? Czy wystarczy zrobić ją z gipsu , ładnie wymodelować i pomalować lakierem bezbarwnym ? Z góry dziękuije za pomoc .

paw3l
10-12-2013, 08:57
Gips jest mocno higroskopijny. Lepiej by było zrobić z cementu jadnak on troche waży no i raczej już go nie zdemontujesz

krist
10-12-2013, 09:19
cyt.Z czego najlepiej zrobić tą część wodną ? chyba więlszym problemem będzie zrobienie części lądowej i mielizny... zadajesz pytanie jakbys chciał go trzymac w skrzynce a nie w akwaterrarium....

kamil_jankowski
10-12-2013, 09:28
Mówiąc część wodną miałem na myśli właśnie mielizne , a co do części lądowej to chyba najmniejszy problem .

New Age Messiah
10-12-2013, 15:18
jak zrobisz mu stałe podłoże z gipsu czy z cementu to nie bedzie się mógł zakopywać. Żółwiaki lubią zakopywać się w piasku i drobnym żwirze. Polecam grubą warstwę piasku i żwiru tak wymodelowaną żeby były rózne głębokosci. jako wysp ę możesz zastosować korzeń ( żółwiaki lubią lekko kwaśną wodę a korzeń ja może ukwaśnić). Ja przynajmniej w taki sposób urządzam terrarium. Spróbuj może jakieś naturalne zapory (kawałki drewna, większe kamienie) dla podłoża zastosowac żeby żółwiaki Ci go nie przekopywały cały czas? Będziesz mógł w ten sposób ułożyć dno na kilku poziomach. Jak zrobię zdjęcie terra to załącze zdjęcie i zobaczysz. Pozdrawiam

mzimin
11-12-2013, 07:14
Najlepszy bedzie piasek. Moj uwielbia sie w nim zakopywac.

dario_terrarysta
23-12-2013, 11:46
Witam . Zapraszam na gadu-gadu posiadaczy żółwiaka chińskiego . Chciałbym abyście okazali fotki swojego cuda . Moją dodaje także

42d3e78f26a4b20d412==