PDA

Zobacz pełną wersję : zjada kamienie...



AsicaM
18-12-2013, 12:48
Mó czerwonolicy został przeniesiony do nowego akwarium i zaczął zjadać żwir (wcześniej nie miał). Zaszkodzi mu? Nie jestem pewna czy połyka czy tylko próbuje...

SlipknoT
18-12-2013, 13:06
moja żółwica zjadała kiedys kamyki i gdy podałem jej wapno to przestała to robic miala chyba niedobor twoja gadzinka mozliwe ze tegze czegos potrzebuje. Gdy problem bedzie długotrwały moze umrzec poprzez zaczopowanie jelit kamykami lepiej zmien gdzinie podłoze na wieksze

krist
18-12-2013, 13:09
żwir nie jest najlepszym podłożem dla czerwonolicego, przez zjedzenie większej ilości może dojść do grożnej sytuacji zaczopowania jelit. Wymień najlepiej podłoże na kamyki lub otoczaki większej granulacji aby nie mógł połknąć. żółwie robią to dosyć często i w małych ilościach połkniąty żwir lub malutki kamyk nie stanowi zagrożenia dla i ch zdrowia. Robią to prawdopodobnie dlatego aby wspomóc trawienie, czyścić jelita itd. ale nie jest to udowodnione i nie każdy czerwonolicy się tak zachowuje. Mój dziś z pełną premedytacją znowu pożarł kamyk.. taki o śr. około 5mm!!!! a żółtolicego jeszcze nigdy na tym nie przyłapałem.... W razie połknęcia większej ilości podajemy 2-3krople parafiny do pyszczka..(do kupienia w aptece)

bruenor
18-12-2013, 22:37
Temat był dość mocno komentowany wcześniej.

Pozdrawiam.

Łukasz Czura
19-12-2013, 12:22
Moje czerwonolice też zjadały żwir jak były małe. Najpierw miały żwir o granulacji ok. 3 mm, a potem 5 mm zjadały, ale zawsze potem wydalały. Teraz mają otoczaki (foto) i nie muszę się bać o to czy im się coś stanie. Lepiej kup otoczaki. Temat był omawiany więc poszukaj w starszych postach.

42d3e78f26a4b20d412==