PDA

Zobacz pełną wersję : totalna demolka



hanzel
18-12-2013, 16:10
dzis zólw rozpoczal demolowanie terra:) poprzestawial kamienie, włazil pod lupki. Wszystko co tylko dalo sie przesunac nie umknelo jego uwadze. Na poczatku zajmowal sie tylko doniczka w ktorej stoi kaktus( doniczka jest wysoka wiec zolw nie ma mozliwosci podgryzania kaktusa). A dzis zajela sie kamieniami. Czy powinienem ukladac kamienie zpowrotem?? Czy moze zostawic tak jak zolwiowi pasuje?? Czy jezeli zolw demoluje terra to znaczy ze mu cos nie pasuje czy poprostu to taka "glupkowata" zabawa??
ps. Jestem pod wrazeniem ze taki maly zolw ma tyle siły. Rodzice zartowali ze to jest maly czolg a nie zólw:D

JoShi
19-12-2013, 02:40
No wiesz przynajmniej nie lezy i nie tyje. Ukladanie wszystkiego spowrotem ie ma sensu. Trzeba sie poprostu przyzwyczaic, ze wszystko w zolwiowym terrarium zmienia ciagle swoje polozenie i zadbac o to, zeby zolw nie mogl zrobic sobie krzywdy.

A dlaczego to robia ? Ja nie wiem.

Dora
19-12-2013, 03:17
No to witaj w klubie!Moj tez jak dostanie wigoru to rowno wszystko przestawia- a jak poprawiam to zaraz jestem lapana przez niego( czasem trojkaciki mam na skorze-bo potrafi mocno zlapac- ot "bandyta").Ostatnio trenuje wspinaczke na domek- juz prawie mu sie udaje wejsc na niego potem udaje messerszmita(pisze fonetycznie)i pikuje w dol, "otrzepie" sie i dalej na domek...

hanzel
19-12-2013, 03:52
Sam jestem cikaw dlaczego one to robia. Moj grek na poczatku probowal przestawic doniczke, pozniej dal sobie spokoj, teraz zabiera sie za kamienie. Przepycha je w inne miejsce, włazi pod nie. Kiedy wczoraj ulozylem kamienie na miejsce, zolw "obrazil sie" i poszedl spac:) Normalnie gorzej jak male dziecko:D hehehe

Irtysz
19-12-2013, 06:04
Mój stepowiec ma zrobione w terrarium drzwiczki i gdy poczuje sie w jakiś sposób uwięziony może przez nie wyjść na cały pokój. Żeby nie robił tego za często zastawiam je 20 kg ciężarków. On to potrafi wszystko przesunąć w ciągu pół godziny. Na szczęście rzadko chce uciekać.

phenix
19-12-2013, 06:56
mój uwielbia wspinac się naq swój domek aktualnie szykuje sie do budowy nowego terrarium i tam zrobie mu półke do wspinaczki. kamienie tez często przesówa, słyszałem że to objaw dobrej aklimatyzacji

42d3e78f26a4b20d412==