PDA

Zobacz pełną wersję : pomożcie mi rozpoznac plec



kitty
22-12-2013, 13:47
Wiele czytalam jak rozróznic plec u żółwików czerwonolicych jeden moj żółw ma prawie 1,5 roku a drugi rok tzn tyle je mam a byly wielkości kapsla jak je kupowalam. Tylko problem polega na tym ze jeden ma ok 15 cm a drugi tylko 7 czy to oznacza ze mniejszy to samiec skoro tak niewielka róznica wieku a taka wielka w ich wielkosci. po pazurkach i plastronie ciezko mi odroznic :( pomozcie moze macie przykladowe fotki samczykow i samiczek.

Jojek
22-12-2013, 23:08
U tak młodych żółwi rozpoznanie płci raczej nie jest możliwe, a różnice w wielkości w tym wieku raczej nie wynikają z płci a z tego że jeden żółw jest silniejszy i zjada więcej pokarmu. Poczekaj jeszcze drugie tyle i bez problemu rozpoznasz ich płeć.

kitty
23-12-2013, 00:55
hmm to co znaczy ze u zółwia który jest wielkości męskiej dloni nie jest sie w stanie rozróżnic plci?? Jedza jednakowo bo sypie im oddzielnie jedzenie jak widze ze maly nie zjada. ale nie gryzą sie i na dodatek maly non stop jezdzi na duzym tzn plywa na nim jak sie wygrzewają to tez mimo duzej wyspy maly wspina sie na duzego. wiec moze jest nadzieja na parke :)

dario_terrarysta
23-12-2013, 11:17
Witam

Powiem tak , jeśli na mój e-mail wyślesz mi fotki twoich żółwi może bede w stanie określić ich płec ale nie gwarantuje .

Arem
23-12-2013, 13:01
A czy ten mniejszy ma pazurki porownywalne z pazurkami tego wiekszego.Tak najlatwiej rozpoznac jak mniejszy ma paruzki takie jak wiekszy to raczej samiec.Dlugosc ogona tez sie liczy.A tak w ogole porownaj pazury przednich konczyn i tylnych.Tak ja bym zrobil.

kitty
23-12-2013, 13:58
po ogonie u malego to raczej mi cięzko ze względu na to ze jak byl bardzo malutki zostal pomylony z jedzonkiem i stracil jego kawalek ale teraz ma sie calkiem dobrze :)

kitty
23-12-2013, 13:59
hmm jakie zdjątka są ci potrzebne?? ogolne czy moze samego plastronu?? jak tylko zrobie aktualne zdjątka to przesle.

Irtysz
23-12-2013, 15:30
Nadzieja na parke kiedy to samczyk ma obgryzioną fujarke ??? :-)

marioh
23-12-2013, 16:06
No to jezeli to samczyk to tak jak napisal/a Irtysz "szansa na parke....",poniewaz samce w ogonie maja narzad plciowy

42d3e78f26a4b20d412==