PDA

Zobacz pełną wersję : Terrarium Ramba



Irtysz
25-12-2013, 06:28
Zamieszcam zdjęcie terrarium Ramba.

Jako, że nie mam zbyt wiele miejsca w pokoju postanowiłem wbudować je w regał na dolną półkę. Jego wymiary nie są imponujące 66 cm szer. i 95 dł. ale na razie to max co moge mu zapewnić. Jak widać ma wydzieloną jadalnie, miejsce do opalania, a także wydzielone miejsce do podkopów w przedniej części. Miąższość mieszaniny kory i piasku terrarstycznego dla gadów wynosi od 10 do 15 cm. W prawej jego części mam zamiar urządzić jakiś fajny basenik. Żarówka w lampce zwykla 60 w, miał 2 razy niby taką specjalistyczną ale się szybko przepalały i są drogie. Świetlówka wmontowana w górną półke to reptiglo 5.0. Sąsiedztwo grzejnika dodatkowo zwiększa ogólną temperaturę w terra. Z lewej strony żółw ma ciemną norę wyścułaną grubą warstwą trocin i sianka. Często ucina sobie tam drzemki w ciągu dnia. Natomiast w nocy wkopuje się pod to podejście. Wapienko niestety nie wzbudza jego zainteresowania :-( . W terrarium z lewej strony pod grzejnikiem znajdują się też drzwiczki, którymi może ucieć i pochodzić po pokoju. Jednakże ucieka nimi coraz rzadziej, a czasmi nawet po wyjściu wraca z powrotem. Zaznaczam, że mieszka tam dopiero od roku, wcześniej biegal po mieszkaniu. Czy ma lepiej?


Chciałbym zapoznać sie z waszymi uwagami na temat terra i byćmoże Krzyżak, który postanowił 2 posty niżej, że wybuduje terra zaczerpnie jakiś pomysły.

krist
25-12-2013, 14:05
Tak stanowczo ma lepiej! jak widac sam nie ma już ochoty do biegania po mieszkaniu i woli swoje terra.... ci tylko wyjdzie mu na zdrowie.

vivaldis
26-12-2013, 03:48
ciekawie urządzone :-)

vader
27-12-2013, 13:59
moim zdaniem masz bardzo ładne terrarium i podziwiam za dobre rozwiazania (sorki ale na foto wydaje sie troszeczke małe, moze to wina zdjecia:) niedługo dokończe stronke o moim żółwiu i wtedy ja bede mógł się pochwalić:) Pozdro

foczka81
27-12-2013, 14:10
znacznie lepiej;) terra spoko, nie wyłazi górą?

42d3e78f26a4b20d412==