PDA

Zobacz pełną wersję : brak tarczki !!



vader
27-12-2013, 03:08
Witam serdecznie wszystkich mam bardzo poważny problem. Przeglądając strony www a tagże wasze forum postanowiłem kupić żólwika czerwonolicego. Zanim kupiłem żólwia użądziłem mu wspaniałe akwa nic mu nie brakuje ma 100cm dł 40 szer i 40 wys. Mam filtr kubełkowy i grzałke 100w metalową. Posiadam tagże oświetllenie uvb i uva i super zaprojektowaną wyspę dal mojej gadziny, nawet mimo filtru kubełkowego postanowiłem wstawic jeszcze jeden wew aquaela fan2, teraz do rzeczy kupiłem żółwia w sklepie zoologicznym w bydgoszczy miał na oko 2 latka(waży 250g) Lecz brakuje mu tarczek poprstu gdy gok upowałem nie było to tak widoczne (stan zdrowia był i jest bardzo dobry ma super jaskrawe oczka trwardą skorupe i jaskrawe ubarwienie skóry, ma tagże spory apetyt) teraz gdy żólw się wygrzewa widać tak jakby kość są to tarczki te łączące karapakś z plastronem. Wygląda nato że one się powoli regeneruja czy mozliwe jest wyleczenie tego i w jaki sposób proszę o pomoc!!

Jojek
27-12-2013, 03:39
Postaraj się o zdjęcie bo po twoim opisie wyobrźnia podsówa mi różne okropne obrazy.

kitty
27-12-2013, 04:14
2 letni zółw i tylko 250 gram?? moj ma 1,5 roku i waży 650 hmm a moze to z moim jest cos nie tak :-/

vader
27-12-2013, 04:16
niestety niemoge załatwic zdjecia bo nie posiadam aparatu cyfrowego
ale moge ci to wytłumaczyć w ten sposób. Wygląda to tak jakby coś lub ktoś zerwało mu tą częśc tarczki aż do tego malowidła które prześwituje przez pancerz . Nie ma krwi ani nic z tych rzeczy ale widać kośc pancerza jest to białe i z małymi otworkami. Przy rozrostach widać jakby juz się goiło ale niewiem czy to całkiem zaniknie czy nie bedzie miał "dziury"

vader
27-12-2013, 04:17
chyba tak. Bo wtedy to by oznaczało ze twoj za szybko rośnie. moj ma gdzies okolo 11 cm i wazy 25 deko

kitty
27-12-2013, 11:00
moj ma 17 cm skorupy wiec chyba duzo wiecej :)

vader
27-12-2013, 13:54
Jezeli ma 17 cm dł to waga jest ok.
a nawet mogła by toszeczke przytyć :)Ale na siłe jej do pyszczka nie wsuwaj heehe

K.I.T.T.
27-12-2013, 14:10
po tym dokładnijszym opisie dopatruje sie tego samego u mojego żółwia .I podejżewam że to może być grzybica(ale tyllkko podejżewam)Bowiem pszez kilka dni mój żółw miałjakby cosmu tam wygryzło to wyglądał ojak nie wiadomo co i po kilku dniachpojawiła sie biała plama w innej części panceża .Ale nie wiem czy to mogło być to samo co z twoim gdyż moje miały psze pewnien czas złe warunki(modernizacja akwarium) a ty piszesz że twoje żółwie maja super

vader
27-12-2013, 15:23
Tak zapewniam cie ze mają super i wiem jak wyglada grzybica, u mojego jest to zupełnie cos innego i nie ma nic wspólnego z tą chorbą. :)

vader
30-12-2013, 08:45
Hmmm prosiłbym o pomoc dr roberta co z tym mam zrobić,jezeli go spotkacie na forum prosze napomnijcie mu o moim problemie, z gory dzieki !!! :)

dr Robert
30-12-2013, 12:02
Nie jestem alfa i omegą :). Nie wiem co to jest. Jeśli to uszkodzenie mechaniczne to dość dziwne i nie wiadomo jak mogłoby się zdarzyć. Do głowy przychodzi mi tylko grzybica, która potrafi nieźle wyżreć tarczki. Przydałby się weterynarz doświadczony w żółwiach, ale na podstawie opisu to tez nie wiem czy by poznał. Ewentualnie wymaz na grzybki zrobić ? Lub profilaktycznie zastosować coś na grzybicę. Ale zdecydowanie lepszy byłby wet, tylko takich nie ma wielu...

42d3e78f26a4b20d412==