PDA

Zobacz pełną wersję : Wielkość żółwia czerwonolicego ??



Iwka
02-01-2014, 02:09
Witam wszystkich.Piszę pierwszy raz na forum w tej sprawie i mam nadzieję,że ktoś mi odpowie.Wzięłam od kogoś żółwia czerwonolicego,bo im się juz znudził.Chore niestety, ale prawdziwe...Mieli go przez rok,a ja mam go od grudnia.Po przeczytaniu wymiarów dla danego wieku żółwia stwierdziłam,że mój jest chyba za mały. Wygląda na to,że ma ok.18 m-cy (z moich wyliczeń), a jego wymiary to dł. karapaksu 3,5 cm - 3,7 cm. Karmię go gammarusem,pałeczkami no i mięsko...Czy to jest w porządku?? Dzieki i pozdrawiam

ludwik
02-01-2014, 02:19
Na tym forum są setki postów a w nich odpowiedzi na wszystkie Twoje pytania. Skorzystaj z opcji szukaj. Oprócz tego strona http://jojek.klub.chip.pl/hobby/

A tak w skrócie to:
1. Choć najczęstszym problemem jest zbyt szybki wzrost żółwia to ten jest chyba faktycznie za mały, może ten od kogo go wzięłaś prawie go nie karmił, niemniej z tego powodu nie zacznij go przekarmiać.
2. Mięsko zdecydowanie nie, gammarus, pałeczki tak ale nie tylko, oprócz tego stynka (mrożona lub suszona) - dokładnie nt diety na stronie jojka.

W wolnej chwili przejrzyj wiadomości na tym forum, kilkakrotnie przetoczyła się dyskusja nt diety, wielkości, myślę że również zainteresują Cię warunki w jakich trzymać żółwia.

Pituophis
02-01-2014, 02:29
Gammarus i pałeczki to też kiepski pomysł. Ewentualnie jako mały dodatek. A na stronę powinnaś koniecznie wejść, bo jest bardzo dobra.

Iwka
02-01-2014, 04:17
Dzięki za podpowiedzi.Postaram sie zeby miał u mnie lepiej.Ale pomimo tych wymiarów jest żywotny i lubi buszować po akwa... "-)

42d3e78f26a4b20d412==