PDA

Zobacz pełną wersję : żarełko again



Inger
03-01-2014, 10:46
1. Czytając jeden z poradników hodowlanych, natknęłam się na artykuł o pokarmie żelatynowanym. Jakie są wasze opinie na temat takiegoż pokarmu dla żówia?

2. Moje gadziny są straszliwie żarłoczne. Zastanawiam się kiedy (wiek lub ew. wielkość) powinnam przestać karmić je codziennie? Mają jakieś trzy-cztery miesiące (tak wynika z moich obliczeń) i jak na razie wydaje się, że mogłyby jeść właściwie bez przerwy i że cały czas są głodne.
Wiem, że tematy dot. karmienia były tu obecne nie raz i nie dwa, ale proszę nie bić! :)

clippo
03-01-2014, 11:00
a jaki jest gatunek żółwia??

Inger
03-01-2014, 11:15
pardon, zawsze o tym zapominam
czerwonolice (już uzupełniłam w profilu)

krist
03-01-2014, 14:35
po pierwsze nie przekarmiaj! tym że są ciągle głodne się nie przejmuj...narazie karm je raz dziennie małe porcje, po 6-7 m-cach możesz zacząć karmić co drugi dzień. A jesli chodzi o pokarm żelatynowy lub puding jak go inni nazywają, jakoś się nie przyjął i raczej nikt tego nie stosuje, bo i po co? żółwiom można tak urozmaicić dietę że raczej miksowanie wszystkiego w jedną papkę jest mało efektywne a i jest kilka składnikow tego pudingu których należy nie podawać (serca wołowe......).

42d3e78f26a4b20d412==