PDA

Zobacz pełną wersję : Zolw grecki



marek70
06-01-2014, 01:35
Czy ktos moze mi powiedziec jakie wybrac terarium dla zolwia greckiego i jak mu je urzadzic. Dopiero zaczynam.

AdamEx
06-01-2014, 01:45
1. Pieniądze
2. Przestrzeń
3. Wyobraźnia
4. Troche pracy

Iwka
06-01-2014, 02:00
Wejdz na strone Jojka, dokładnie poczytaj,a jak bedziesz mial jakies konkretne pytania to wpisz hasło w ,,szukaj".Jest dość informacji, powodzenia.

AdamEx
06-01-2014, 02:08
Może nie mam racji ale tu chodzi o żółwia greckiego a z tego co wiem to Jojek głównie się skupił na żółwiach wodnych, więc nie wiem czy mu ta stronka coś pomoże.

Iwka
06-01-2014, 02:15
Tak,zgadza sie ale w wyszukiwarce jest kilka podpowiedzi,bo nawet sprawdzałam....
Nie pisałabym jakby nic nie było..

hanzel
06-01-2014, 09:43
>>Czy ktos moze mi powiedziec jakie wybrac terarium dla zolwia greckiego i jak mu je urzadzic. Dopiero zaczynam.<<

Po pierwsze zastanow sie czy jestes w stanie zapewnic żowikowi odpowiednie tarrarium jak i środki do dlaszego zycia gadzinki. Terrarium powinno miec wymiary:
szerokosc 8xdługośc zółwia
głebokośc 4x długosc zólwia ( choc najlepiej gdyny było to terra bardziej kwadratowe)
wysokosc ok 30/40 cm w zaleznosci od wielkosci gada

W terrarium oprocz odpowiedniego podlaoza powinny znalesc sie:
1] kamienie do wspinaczki i wygrzewania sie [łupki]
2] zarówka grzejaca [lustrzanka koszt ok 4 zł, moc w zaleznosci do wielkosci terra no i wysokosci na jakiej bedziewisiala zarówka]
3] świetlowka [reptiglo 8.0]
4] norka (zrobiona z przewróconej doniczki, korzenia, wydrązonego pieńka) tu jest mala dowolnosc
5] basenik z woda [ wode trzeba zmieniac niekiedy kilka razy dziennie, gdyz zólw robi tam niezle bagno, oprocz tego ze bedzie z tamtad pil i bedzie sie tam mył to zostawi tez tam swoje odchody]
6] miseczka na pokarm (mozna podawac tez na kamieniach)
7] termometr [opcjonalnie- potrzebny do kontroli temperatury wew. terra]

pewnie jeszce pominalem kilka rzeczy ale to moze mnie ktos jeszcze poprawi. Musisz pamietac ze zólwie mimo stereotypow potrzebuja sporego nakladu pracy i czasu, nie mowiac tu juz nic o kosztach. Zólw z malego pieknego zwierzaka dorazta do 30 cm i wtedy dla niektorych zaczynaja sie schody. Jak mas zjeszce jakies pytania to pytaj:D

hanzel
06-01-2014, 09:45
no i chyba nie musze wspominac ze nie jest to zbawka dla dzieci. Zólw szybko znudzi sie maluchowi a wtedy co?? To niejest pies ani kot. Zólw nie nauczy sie siadac ani szczekac. Mam nadzieje ze wiesz to dobrze. No i mam nadziej ze nie poczules sie w zaden sposob dotkniety ty co powiedzialem . Wole byc pewien ze wiesz wszystko.

Dora
07-01-2014, 03:08
I to jest sedno sprawy(to co napisal Hanzel).Przy okazji widze,ze jestes z Warszawy
(Marek70)- podejdz na ul.Marszalkowska lub jak pamietaj Hoza do ZOOMarketu-
prowadzi go hodowca zolwi ladowych i tam uzuskasz rowniez spora dawke informacji.

42d3e78f26a4b20d412==